24.05.2023 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NPPC zverejnilo výzvu na podporu skladovania produktov prvovýroby

        Bratislava 24. mája (TASR) - Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) ako vykonávateľ schémy štátnej pomoci zverejnilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie pomoci na podporu skladovania produktov poľnohospodárskej prvovýroby v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.


        "Výzva je otvorená od polnoci 23. mája do 2. júna 2023 do 12.00 h. Žiadosť a prílohy sa predkladajú prostredníctvom elektronického formulára a zároveň v listinnej podobe. V rámci tejto výzvy je schválený celkový limit finančných prostriedkov v sume 750.000 eur pre všetkých žiadateľov," uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.
        Pomoc podľa tejto schémy sa môže poskytnúť na udržanie a podporu poľnohospodárskej prvovýroby, a to formou kompenzácie časti zvýšených nákladov na skladovanie vlastnej produkcie výrobkov poľnohospodárskej prvovýroby alebo časti zvýšených nákladov na skladovanie produkcie výrobkov poľnohospodárskej prvovýroby priamo alebo nepriamo združovaných poľnohospodárskych podnikov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down