22.05.2020 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NZ Extreme obrobil na Slovensku 1 500 hektárov

Ťažké kultivačné brány Väderstad NZ Extreme sa na jar tohto roku podrobujú dlhodobému testovaniu priamo u nás na Slovensku. Stroj NZ Extreme 1425, ktorý bol na Slovensko prepravený priamo z veľtrhu Agritechnica ešte minulý rok, teraz prechádza poľným testom, v ktorom odrobil už 1 500 hektárov.

V posledných týždňoch vykonával stroj NZ Extreme 1425 na našich slovenských poliach i v ťažkých podmienkach, ktoré tu momentálne panujú vysoko kvalitnú prácu pri príprave osivového lôžka pred výsevom cukrovej repy a kukurice. Pochválil sa tým i samotný výrobca na svojej webovej stránke, kde uvádza, že sa jedná o rovnaký stroj, aký bol vystavený na poľnohospodárskom veľtrhu Agritechnica. Množstvo návštevníkov z odbornej i laickej verejnosti, vrátane týždenníka Roľnícke noviny mali v nemeckom Hannoveri v novembri minulého roka vôbec po prvýkrát vidieť tento nový počin švédskeho výrobcu.

Model NZ Extreme disponuje už podľa označenia pracovným záberom 14,25 m a je tak najväčším náradím, ktoré spoločnosť Väderstad ponúkne v nastávajúcom období. Aby aj stroj s takto veľkým pracovným záberom dokázal rovnomerne kopírovať povrch pozemku, musí byť NZ Extreme zostavený z päťdielneho rámu, ktorý je vybavený celkom šiestimi nápravami. Tento rám sa dokáže flexibilne prispôsobovať terénu, vďaka čomu je v celom zábere udržiavaná nastavená pracovná hĺbka na konštantnej úrovni. Tento efekt je zosilnený ešte ťažkou konštrukciou stroja, inovatívnym systémom presunutia hmotnosti a premyslenou konštrukciou podvozku. Kultivačné brány sú vybavené Extreme radličkami, ktoré sú s nimi spojené prostredníctvom patentovaného uchytenia umožňujúceho ich intenzívnu vibráciu. Vzdialenosť medzi jednotlivými radlicami, umiestnenými na ráme je 70 mm. Stroj môže byť vybavený napríklad prednou smykovou doskou, dvojitými zavlačovačmi či valcom.

„Vysoko výkonné radličkové brány NZ Extreme 1250-1425 stanovujú nový štandard pre poľný výkon, pokiaľ ide o predsejbovú prípravu. Jeho inovatívny vysoko kvalitný dizajn prináša poľnohospodárskym družstvám kapacitu a agronomické riešenia“, hovorí Mattias Hovnert, viceprezident spoločnosti Väderstad pre predaj a marketing, a pokračuje: „ Brány NZ Extreme 1425 teraz prekonali 1 500 hektárov v teréne a ich výsledky vyzerajú veľmi dobre. Podľa plánu stroj NZ Extreme ešte počas tejto sezóny pripraví dokopy 4 000 hektárov na Slovensku a v Českej republike.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down