05.01.2023 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O podporu poľnohospodárskej prvovýroby požiadalo vo výzve 832 žiadateľov

      Bratislava 5. januára (TASR) - Do výzvy na podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry sa prihlásilo vyše 800 žiadateľov. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.


      Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) ukončilo vo štvrtok zber žiadostí o poskytnutie štátnej pomoci v rámci notifikovanej schémy štátnej pomoci na podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine v elektronickom systéme, ktorý bol na túto príležitosť vytvorený. Pôvodný termín ukončenia zberu žiadostí bol 30. decembra 2022.
      Od začiatku výzvy, teda 15. decembra 2022, sa v systéme zaregistrovalo 832 žiadateľov, pričom teoretická alokácia požadovanej pomoci predstavuje sumu približne 14,5 milióna eur. V súvislosti s podávaním žiadostí poskytli pracovníci NPPC prostredníctvom helpdesku odpovede na viac než 450 otázok žiadateľov. Predbežne najmenšia výška žiadanej pomoci predstavuje sumu 60 eur a najvyššia 300.000 eur.
      Ako dodal generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka, teraz vstupujú do fázy podrobnej administratívnej kontroly žiadostí, následne budú úspešní žiadatelia vyrozumení a vyrovnaní. Proces kontroly a finančného vyrovnania sa bude realizovať priebežne a potrvá do 31. marca.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down