12.10.2016 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Občania SR by v obchodoch privítali viac slovenských výrobkov

V tomto týždni sa na Slovensku konajú Národné dni na podporu ekonomiky Slovenska. Organizuje ich Občianske združenie Kvalita z našich regiónov(OZ KZNR). Na tlačovej besede v Bratislave o tom v pondelok informovali predstavitelia tohto OZ a ich hostia.

BRATISLAVA. Národné dni na podporu ekonomiky Slovenska sa tohto roku konajú už po tretí raz. V porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi však dochádza k zmene; kým v uplynulých dvoch ročníkoch to bol len jeden deň v roku, tentoraz ide o celý týždeň. Ku zmene došlo aj v ústrednom slogane celej akcie, ktorý po novom znie S dôverou si pýtajme slovenské!, keď k pôvodnému textu pribudlo slovné spojenie „S dôverou“.

Autorka tohto projektu a jeho organizátorka Bohumila Tauchmannová považuje tieto zmeny za dôležité. Podľa je slov sú aj odzrkadlením skutočnosti, že tak občianskemu združeniu KZNR ako aj kampani, ktorú organizuje sa za šesť, respektíve za tri roky ich existencie podarilo vybudovať značný stupeň dôvery občanov Slovenska k výrobkom, vyprodukovaným na Slovensku.

„Pritom keď sme s týmito iniciatívami začínali, záujem o slovenské výrobky a služby bol nízky,“ konštatovala B. Tauchmannová, a dodala, že kúpou slovenských výrobkov občania Slovenska podporujú národnú ekonomiku a tým vlastne podporujú sami seba.

Novú výzvu vidí autorka projektu v oslovení mladej generácie, ktorá je aj na základe výskumov menej vnímavá k otázke, či ten ktorý výrobok bol alebo nebol vyrobený práve na Slovensku.

Túto tendenciu potvrdil aj Rastislav Kočan, obchodný riaditeľ agentúry GfK. Z jeho slov vyplynulo, že táto agentúra uskutočnila koncom septembra 2016 prieskum na reprezentatívnej vzorke občanov Slovenska vo veku od 15 do 79 rokov, z výsledkov ktorého vyplynulo, že iba 41 percent obyvateľov SR si myslí, že v našich obchodoch je dostatok slovenských výrobkov.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down