26.11.2010 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obce sa dožadujú dofinancovania DPH

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) nie je spokojné s postupom dofinancovania DPH v rámci Programu rozvoja vidieka (PRV).

Výkonný podpredseda združenia Milan Muška povedal, že ministerstvo pôdohospodárstva ešte stále nepreplatilo obciam DPH, a to napriek avizovanému prísľubu.
ZMOS podľa TASR disponuje neoficiálnymi informáciami, že je za tým predovšetkým nepripravenosť príslušných útvarov spracovať predložené žiadosti obcí a zrealizovať ich úhrady. Milan Muška avizoval snahu kontaktovať rezort pôdohospodárstva a žiadať o urýchlené uvoľnenie zdrojov, ktoré už mala 159-členná skupina obcí dávno dostať.
„Mestá a obce sa v týchto dňoch nevenujú len voľbám, ale aj prijímaniu rozpočtov na budúci rok. Samosprávy, ktoré boli úspešné pri získavaní peňazí z Programu rozvoja vidieka, pritom trpia," vyhlásil výkonný podpredseda.
Ako tvrdí, z obcí dostáva informácie o tom, že na ich účty ešte stále neboli doručené peniaze, ktoré súvisia s prefinancovaním DPH, čo vážne deformuje finančnú kondíciu rozpočtov obcí.
Podľa rezortu pôdohospodárstva predpokladaným termínom plnenia a prvých platieb týkajúcich sa úhrady DPH obciam je 10. december 2010. „V súčasnosti prebieha administratívne spracovanie žiadostí v rámci informačného systému na spracovanie žiadostí, pričom platby sa budú realizovať od 29. novembra 2010," povedala Monika Szabová z odboru komunikácie s médiami Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v reakcii na kritiku ZMOS.
Ako ďalej informovala, z celkového počtu 159 obcí uvedených v zozname ukončených projektov, žiadosti predložilo 157 obcí, z toho kompletných žiadostí bolo 92 a nekompletných, respektíve s chýbajúcimi povinnými prílohami žiadostí bolo 65.
Pôdohospodárska platobná agentúra požiadala žiadateľov o doloženie chýbajúcich povinných príloh a umožnila im doplniť žiadosti.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down