17.02.2021 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obchodné reťazce zvýšia svoju pomoc pre potravinovú banku

Obchodné reťazce zvýšia svoju pomoc pre Potravinovú banku Slovenska (PBS), a to o 170 ton potravín. Jeden z reťazcov zároveň poskytne 29.000 kusov drogériového tovaru.

BRATISLAVA. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová v Prezidentskom paláci po stretnutí s predstaviteľmi PBS a viacerých obchodných reťazcov.
"Vieme všetci, že situácia na Slovensku nie je jednoduchá. COVID-19 má svoje dosahy aj na sociálnu a ekonomickú situáciu rodín a jednotlivcov. Mnohí z ľudí prišli o prácu, o príjmy, 36 % ľudí žije takpovediac 'od výplaty do výplaty'. Situácia nie je jednoduchá," priblížila prezidentka.
Potravinová banka Slovenska nemala podľa nej dostatok potravín, preto iniciovala túto spoluprácu medzi PBS a reťazcami. "Požiadali sme partnerov, ktorí s bankou už dlhodobejšie spolupracujú, o zvýšenie pomoci pre potravinovú banku," poznamenala.
"Výsledkom spolupráce je, že obchodné a potravinové reťazce zvýšia potravinovú pomoc o 170 ton jedla. Z tohto množstva je pre predstavu možné nasýtiť 425.000 ľudí. Jedna zo spoločností zároveň poskytne 29.000 kusov drogériového tovaru, nevyhnutne potrebného pre život. Chcem sa preto poďakovať jednak PBS, ako aj zástupcom reťazcov, za ich veľkorysosť, ktorú preukazujú priebežne v rámci sociálne zodpovedného správania, ako aj za ich rýchlu a kooperatívnu reakciu," povedala Čaputová.
Podľa slov Marka Urdzika z Potravinovej banky Slovenska je pandemická situácia veľmi náročná. "Sú ľudia, ktorí majú niektoré potraviny, ale sú ľudia, ktorí nemajú žiadne potraviny alebo majú len minimálne množstvo potravín a nemajú ani peniaze," povedal Urdzik. PBS podľa neho poskytuje získané potraviny charitám a mimovládnym organizáciám, ktoré sa zaoberajú sociálnymi službami.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down