14.03.2013 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obchodníci asi zaspali na vavrínoch

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy zaznamenali v prvých dvoch mesiacoch tohto roku nárast porušení legislatívy pre preprave a predaji potravín.

„Zdá sa, že pri hodnotení predvianočných kontrol som ptredajcov prepravcov potravín prechválil. Po kontrolách vykonaných v januári a vo februári tohto roka musím totiž s poľutovaním konštatovať, že sme zaznamenali pomerne výrazný nárast pochybení pri preprave či predaji potravín. V priemere až o vyše desať percent. Vyzerá to tak, akoby sme sa vrátili v čase späť, do polovice minulého roku, kedy sme s intenzívnymi kontrolami začínali a kedy sme museli konštatovať alarmujúci stav v oblasti kvality potravín,“ uviedol na štvrtkovej tlačovej besede minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.
Ako ďalej uviedol, za prvé dva mesiace tohto roka inšpektori vykonali celkovo 5790 kontrol, z toho 194 kontrol mimo pracovného času. V rámci tzv. potravinovej kobry sa urobilo 36 kontrol. Nedostatky sa podľa ministra našli v celej potravinovej vertikále, a to až u viac ako pätine kontrol.
„Najhoršie pritom dopadli malé a stredné predajne, ako aj hyper- as supermarkety, a to hlavne najmä v čase „mimo“ pracovnej doby. V malých predajniach inšpektori vykonali 2052 kontrol, pričom nedostatky boli zistené až v 43 percentách z nich. V stredných obchodoch boli zistení nedostatky u 47 percent kontrol," konštatoval minister.
Viac sa o výsledkoch kontrol potravín dočítate v budúcom, 12. čísle Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down