27.02.2013 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obchodníci s bravčovým mäsom sa dopustili daňového podvodu za 6,7 milióna eur

Bratislava 26. februára (TASR) - Pracovníci Finančného riaditeľstva (FR) SR a Policajného zboru (PZ) SR odhalili daňový podvod za 6,7 milióna eur. Podľa prezidenta PZ SR Tibora Gašpara však môže byť konečné číslo ešte o niečo vyššie. "Naďalej prebiehajú daňové kontroly a možno, že umožnia rozšíriť vyšetrovateľovi to trestno-právne posúdenie následku na oveľa vyššiu sumu," povedal dnes na tlačovej konferencii v Bratislave Gašpar.

Vyšetrovanie podvodu prebiehalo podľa jeho informácií do 24. februára tohto roka, pričom dospelo do záveru, že bolo možné obviniť celkovo 15 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Následne 25. februára prebehla policajná akcia s krycím názvom Logistik, počas ktorej sa vykonalo 7 domových prehliadok a 4 prehliadky iných priestorov. "Bolo zadržaných 14 osôb. Tá 15. osoba bola v čase policajnej akcie vo výkone trestu odňatia slobody za drogovú trestnú činnosť," podotkol Gašpar.
      Zločinecká skupina krátila daň a poistné, pričom v rámci tohto konania došlo k zneužitiu intrakomunitárneho dodania tovaru medzi členskými štátmi Európskej únie (EÚ). Predmetom bolo bravčové mäso, ktoré sa dovážalo od dodávateľa z Českej republiky prostredníctvom siete spoločností na území SR. Celý reťazec predstavoval 24 firiem, ktoré boli vytvorené na to, aby deklarovali fiktívne dodania tovaru. "Prokurátor predkladá príslušnému sudcovi návrh na vzatie do väzby voči šiestim osobám," dodal Gašpar.
      Ako informoval prezident Finančnej správy (FS) SR František Imrecze, odhalenými podvodníkmi boli významní spracovatelia a obchodníci s mäsom v Bratislavskom a Trnavskom kraji, pričom ich spoločnosti sú stále činné na trhu. "V našej krajine sa ako rakovina rozrastá problematika daňových únikov, ktorá je pretkaná skrz-naskrz všetkými sektormi podnikania," vyhlásil dnes minister financií SR Peter Kažimír.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down