20.08.2015 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Objem poľnohospodárskej produkcie tento rok v SR klesne o 2,4 %

Poľnohospodári na Slovensku budú v tomto roku počítať straty. Objem poľnohospodárskej produkcie klesne v 2015 o 2,4 %. O 1,3 % sa tiež znížia tržby poľnohospodárskych podnikov. Rok 2016 bude rokom stagnácie. Vyplýva to z najnovšej kvartálnej analýzy slovenského poľnohospodárstva, ktorú pripravila spoločnosť CEEC Research v spolupráci s O.M.C. Invest.

BRATISLAVA. Pesimistickejšie, konkrétne ako pokles o 3,4 %, vidia celkový výsledok tohto roka riaditelia podnikov so živočíšnou výrobou. Podľa pestovateľov rastlinná produkcia klesne o 1,7 %. Podnikateľom v odbore sa tento rok znížia tiež tržby v priemere o 1,3 %, pričom podniky so živočíšnou výrobou hovoria o 2-% poklese, firmy s rastlinnou produkciou o 0,8-% znížení tržieb.
"Budúci rok by mal byť oproti tomuto roku takmer porovnateľný. Žiadne výrazné výkyvy objemu trhu riaditelia firiem neočakávajú. Spoločnosti so živočíšnou produkciou vo výskume hovorili o ďalšom miernom poklese o 0,8 %. Producenti rastlinných výrobkov predpokladajú mierne otočenie trendu na 0,7-% rast," povedal riaditeľ analytickej spoločnosti CEEC Research Jiří Vacek. Tržby by sa v roku 2016 mali zvýšiť o 1 %.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down