01.07.2014 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obmedzenie brániace ambulantnému predaju potravín v obciach sa odstráni

Obmedzenie brániace ambulantnému predaju potravín v obciach, na území ktorých je umiestnená maloobchodná predajňa potravín, sa odstráni. Vyplýva to z novely zákona o ochrane spotrebiteľa, o ktorej bude na svojej schôdzi v režime skráteného legislatívneho konania v stredu (2. 7.) rokovať vláda SR. Účinnosť zákona sa predpokladá odo dňa jeho vyhlásenia v Zbierke zákonov SR.

BRATISLAVA. "Návrhom sa zabezpečí možnosť predávať na tzv. farmárskych trhoch a prostredníctvom iných foriem ambulantného predaja využívaných predovšetkým malými domácimi chovateľmi, pestovateľmi a výrobcami poľnohospodárskych produktov," zdôvodnil predkladateľ novely - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Terajšie obmedzenie totiž bráni plnému využitiu rôznych nových foriem ambulantného predaja, ako je napríklad predaj z dvora, predaj z automatov alebo tzv. farmárske trhy.
      Návrh novely legislatívy sa predkladá za účelom úplnej transpozície eurosmernice z roku 2005 o nekalých obchodných praktikách podnikateľov voči spotrebiteľom na vnútornom trhu. Novela tak reaguje na vytýkané nedostatky zo strany Európskej komisie (EK). "EK uvádza, že podľa jej názoru ide v slovenskej legislatíve o duplicitnú úpravu vzťahov, na ktoré sa uplatňujú ustanovenia eurosmernice. Pretože ide o smernicu charakteru maximálnej harmonizácie, členské štáty nie sú oprávnené prijať alebo ponechať v platnosti odlišnú právnu úpravu," dodal vo vládnom materiáli rezort hospodárstva.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down