13.11.2018 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ocenenia na výstave pre New Holland

Takmer každá významná výstava poľnohospodárskej techniky má svoju vlastnú súťaž, v ktorej odborná porota hodnotí najinovatívnejšie riešenia, prípadne najlepší stroj. Organizácia FederUnacoma organizuje od roku 1986 súťaž o najlepšie technické inovácie na veľtrhu EIMA. Oceňuje inovatívne produkty v oblasti poľnohospodárstva a záhradníctva so zvláštnym dôrazom na technologický pokrok v kvalite výroby, bezpečnosti a environmentálnej udržateľnosti.

Už pred samotným otvorením veľtrhu EIMA sú známe ocenenia, ktoré tento rok porota udelila. Jednou z najúspešnejších sa stala tento rok spoločnosť New Holland Agriculture, ktorá získala tri ocenenia v súťaži technických inovácií usporiadanej v rámci tohtoročnej výstavy poľnohospodárskej techniky EIMA International. Tá otvorí svoje brány pre verejnosť v Bologni od 7. do 11. novembra 2018.

Ocenenie za technickú inováciu

Systém IntelliSense, ktorý je súčasťou kombajnov modelového radu CR získal na veľtrhu EIMA 2018 v Bologni najvyššie ocenenie za technickú inováciu. Spomínaný systém bol ocenený striebornou medailou už na Agritechnice 2017 a teraz si ho všimla i talianska odborná porota. Ocenenie udelila za proaktívny a automatický systém nastavenia kombajnov radu CR, ktorý maximalizuje výkon a minimalizuje straty a poškodenie zrna. Podľa výrobcu a hodnotiteľov sa jedná o revolučný systém, ktorý prináša poľnohospodárom hneď niekoľko výhod. Obsluha stroja dostáva vďaka tomuto systému na výber zo štyroch prevádzkových nastavení: obmedzenie strát, najvyššia kvalita zrna, maximálna kapacita a maximálna priepustnosť, a zatiaľ čo systém nastavuje a upravuje všetky parametre zberu, obsluha môže venovať svoju pozornosť výhradne riadeniu stroja.

Snímače Grain Cam spolu s patentovaným čistiacim ústrojenstvom získavajú presné výsledky meraní zaťaženia. Žací stroj využíva výsledné údaje v reálnom čase na prispôsobenie rýchlosti dvojrotového mláťacieho ústrojenstva, rýchlosti ventilátora, rýchlosti jazdy, rýchlosti OptiFan a nastavenia predčistiaceho, horného a spodného sita s cieľom zabezpečiť optimálny výkon mláťacieho stroja so zameraním na výslednú kvalitu zberaného zrna. Ako príklad je možné uviesť nasledovnú situáciu. Ak senzory zaznamenajú zníženú kvalitu zrna prechádzajúcu systémom, zmení sa nastavenie spodného sita o -1 mm a zároveň sa zvýšia otáčky ventilátora. Takto je docielená optimálna kvalita výsledného výmlatu.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down