01.02.2022 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ocenenia pre John Deere na výstave CES 2022

Spoločnosť John Deere bola vybraná na ocenenie CES 2022 Innovation Awards Best of Innovation v kategórii Robotika a tiež v kategórii Inteligentné vozidlá a doprava. Je to už tretí rok po sebe, čo spoločnosť John Deere získala ocenenie za inovácie od Asociácie spotrebiteľských technológií- Consumer Technology Association (CTA), ktorá oceňuje mimoriadny dizajn a návrhárstvo v oblasti spotrebiteľských technologických produktov. Toto oznámenie bolo urobené pred veľtrhom CES 2022, najvplyvnejšou technologickou udalosťou na svete, ktorá sa konala 5. - 8. januára v Las Vegas v Nevade prostredníctvom online prenosov.

Spoločnosť John Deere je držiteľom ocenenia za inováciu v dvoch kategóriách za svoju technológiu  See & Spray. See & Spray je technologicky pokročilý systém, pre poľnohospodársky priemysel, ktorý využíva počítačové videnie a strojové učenie na zisťovanie rozdielov medzi rastlinami a burinami a cielenú aplikáciu herbicídov priamo tam, kde je to potrebné. Táto technológia manažmentu na úrovni rastlín dáva stroju dar „zraku“, z čoho profitujú poľnohospodári, okolitá komunita a životné prostredie.

„Príležitosť pre vývoj technológií v poľnohospodárstve nás aj naďalej inšpiruje k vývoju špičkových inteligentných strojov, systémov a riešení na individuálnu ochranu každej jednej rastliny a na podporu našich zákazníkov,“ povedal Jahmy Hindman, technologický riaditeľ spoločnosti John Deere. „John Deere je v popredí inovácií a pomocou technológie, ako je See & Spray, pomáhame našim zákazníkom maximalizovať udržateľnosť, ziskovosť, produktivitu a viditeľnosť, aby sa mohli sústrediť na dôležitú prácu pri obstarávaní potravy pre rastúcu svetovú populáciu.“

Systém See & Spray používa hĺbkové učenie, kamery a robotiku na rozlíšenie rastlín od burín. Budúcnosť tejto technológie je kľúčom k tomu, aby sa ku každej rastline pristupovalo individuálne, a poskytovalo len a presne to, čo každá rastlina v danej chvíli potrebuje. Táto technológia zároveň zefektívňuje používanie pesticídov, ochranu okolitej pôdy a rastlín, čo pomáha pri produkcii zdravších a produktívnejších plodín.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down