02.11.2018 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

OCENENIA ZA INOVÁCIE NA AGROSALÓNE V MOSKVE

I tento rok udeľovala odborná porota počas poľnohospodárskej výstavy Agrosalón 2018 zlaté medaily za inovácie v oblasti poľnohospodárskej techniky. Okrem renomovaných výrobcov techniky Amazone a Horsch získal ocenenie i ruský výrobca Rostselmash. Ocenení výrobcovia priniesli inovatívne prvky, ktoré uľahčia poľnohospodárom prácu a ušetria nemalé náklady pri sejbe, hnojení, ale i zbere.

Amazone WindControl

Ťahané rozmetadlo priemyselných hnojív Amazone ZG-TS 10001, určené pre aplikáciu priemyselných hnojív na naozaj veľké výmery vybavil výrobca systémom WindControl. Spomínaný systém získal jedno z troch ocenení za inovácie počas moskovského Agrosalónu. WindControl je systém, ktorý je nadstavbou pre systém ArgusTwin. Pomocou systému WindControl je vplyv vetra na rozptyl granúl hnojiva neustále monitorovaný a automaticky kompenzovaný. Snímač vetra s vysokou frekvenciou, ktorý je inštalovaný priamo na sejačke zaznamenáva rýchlosť a smer vetra. Následne sú tieto údaje prenesené do riadiacej jednotky. Tá v spojení so systémom ArgusTwin pomocou špeciálnych algoritmov vypočíta parametre rýchlosti rozmetacích kotúčov (pre každý zvlášť) a distribučného systému pre dosiahnutie optimalizovaného rozmetacieho obrazca. Pri bočnom pôsobení vetra sa zvyšuje rýchlosť kotúča, ktorý je na náveternej strane a súčasne dochádza k zvýšeniu rýchlosti dávkovacieho systému, zatiaľ čo rýchlosť kotúča na záveternej strane sa znižuje a dávkovací systém pre tento kotúč sa spomalí. Týmto spôsobom je automaticky kompenzovaný vplyv vetra a je zabezpečené optimálne rozloženie hnojiva. V prípade ak by nastala situácia, kedy je vplyv vetra taký veľký, že ho už systém nedokáže kompenzovať, obsluha stroja je o tejto skutočnosti automaticky informovaná. Senzor vetra, ktorým môže byť rozmetadlo vybavené sa automaticky vyklopí po tom, čo sú rozmetacie kotúče uvedené do činnosti. Zároveň je na sejačke umiestnený tak, aby nedochádzalo k ovplyvneniu meraní odrazmi vetra od traktora. Po skončení práce sa opäť zloží do prepravnej polohy.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Horsch AutoForce

Inžinieri firmy Horsch prišli so zistením, že obsluha stroja zvyčajne nastavuje prítlak pätky sejačky tak, aby vyhovovala najťažším pôdnym podmienkam.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down