16.03.2018 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od výskumu na pole - „Začíname novú Éru“

Pod týmto názvom sa začiatkom februára v Nitre a v Košiciach uskutočnili odborné konferencie spoločnosti Syngenta, kde si predsavzali predstaviť úspešné technológie v pestovaní dôležitých poľných plodín. Avšak v centre pozornosti bolo uvedenie najhorúcejšej novinky vo fungicídnej ochrane obilnín – prípravku ElatusTM Era s absolútne novou účinnou látkou SolatenolTM.

Hostí odbornej konferencie pozdravil Igor Stojanovski, riaditeľ marketingu spoločnosti Syngenta pre strednú Európu.

Vo svojom príhovore vyzdvihol známe fakty o spoločnosti s vedúcim postavením v oblasti osív a prípravkov na ochranu rastlín s viac ako 250. ročnou tradíciou, ktorá zamestnáva celkovo 28 000 ľudí v 90 krajinách po celom svete. Predstavil územnú reorganizáciu spoločnosti v rámci Európy, pričom do jednej komerčnej jednotky sa dostali Slovenská republika, Česko, Poľsko a pobaltské štáty. Ďalej priblížil plán úspešného rozvoja spoločnosti postaveného na zvýšení úrody plodín, na ochrane pôdneho fondu, ochrane zdravia ľudí a v posilnení biodiverzity.

Syngenta každoročne veľkú časť zisku investuje do výskumu a vývoja nových účinných látok a formulácií. V roku 2016 to bolo až 1,3 miliardy dolárov, čo predstavuje  3,5 milióna dolárov do výskumu denne. „Vyvíjame nové produkty, nové výkonnejšie osivá, neustále sa vzdelávame, okrem toho ponúkame komplexné riešenia, ktoré pomáhajú prvovýrobe,“ uviedol I. Stojanovski. Pestovatelia môžu oceniť kvalitu odrôd kukurice, slnečnice, repky a cukrovej repy, ale aj  spoľahlivé produkty na boj proti burinám, škodcom a hubovým chorobám.

Z ponuky spoločnosti vyzdvihol osvedčené a nové produkty, na ktoré sú podľa slov riaditeľa marketingu právom hrdí: „V praxi sa osvedčila unikátna technológia osiva hybridného jačmeňa – HyvidoTM a kukurice ArtesianTM. V najbližšej dobe plánujeme uviezť na trh dva unikátne prípravky: fungicíd do obilnín ElatusTM Era s úplne novou účinnou látkou SolatenolTM a herbicíd Zetrola®.“

Príbeh sa začal v Brazílii

Ivan Konovets, teritoriálny manažér pre fungicídy spoločnosti Syngenta predstavil najhorúcejšiu novinku z portfólia spoločnosti fungicíd ElatusTM Era s úplne novou účinnou látkou SolatenolTM - ktorý je v súčasnosti najsilnejší SDHI fungicíd na trhu. Svoje vlastnosti založené na mimoriadnej účinnosti, stabilite a komplexnosti pôsobenia proti patogénom preukázal v pokusoch v Brazílii, v ošetrovaní sóje, ako hlavnej plodiny, pestovanej na takmer 30 miliónoch hektároch. Sója bola ošetrovaná s ElatusTM Era proti hrdzi, ktorá bez ošetrenia dokáže úplne zničiť celé porasty. Vďaka ošetreniu rastliny ostávajú sýto-zelené, vegetujú, čo má priaznivý účinok na zvýšenú tvorbu asilmilátov a teda úrody. V 17 pokusoch v prípade ošetrenia porastov sóje fungicídom ElatusTM Era došlo k navýšeniu úrody o 300 kg na hektár v porovnaní s kontrolným variantom.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down