13.02.2013 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odbytový fond – polemika pokračuje

Zákon o odbytovom fonde pôjde opäť do riadneho pripomienkového konania.

Na pôde Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sa v utorok popoludní uskutočnil okrúhly stôl k návrhu zákona o odbytovom fonde. Jeho účastníci pritom predniesli niekoľko zásadných pripomienok, ktoré boli zapracované do nového návrhu zákona.
„Ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomírovi Jahnátkovi veľmi záleží na podpore slovenských potravín, a preto rozhodol, že návrh z okrúhleho stola dá opätovne do riadneho pripomienkového konania,“ konštatoval Peter Hajnala, poverený zastupovaním riaditeľa odboru komunikácie MPRV SR.
Podľa vyjadrenia Potravinárskej komory Slovenska (PKS) na uvedenom okrúhlom stole k dohode nedošlo. „Na rokovaní sa dohoda nedosiahla nielen so zástupcami Ministerstva hospodárstva SR, Ministerstva spravodlivosti SR a Ministerstvom financií SR, ale ani s organizáciami poľnohospodárskej a potravinárskej samosprávy," uviedol prezident Daniel Poturnay.
Napriek veľkému množstvu uplatnených pripomienok rozporové konanie podľa neho trvalo pomerne krátko a veľa otázok zostalo otvorených a nevyriešených. „Rozpory s rezortom spravodlivosti, rezortom hospodárstva a rezortom financií odstránené neboli. Týkali sa kľúčových otázok vo vzťahu k porušeniu lehoty a vykonania pripomienkového konania, rozporu s Ústavou SR, netransparentnosti návrhu zákona a konkurenčného znevýhodnenia slovenského agropotravinárskeho sektora," priblížil D. Poturnay.
Podľa neho je teraz na zodpovednosti ministra Ľ. Jahnátka, či návrh zákona napriek všeobecnému nesúhlasu posunie do ďalšieho legislatívneho procesu. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down