27.12.2020 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odišiel Ivan Oravec

Vo veku 74 rokov zomrel bývalý predseda SPPK a dlhoročný predseda PD DEVIO Nové Sady Ivan Oravec. Správu o jeho skone priniesla na svojom webe Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

V rokoch 2000 až 2008 stál Ivan Oravec na čele najväčšej agropotravinárskej samosprávy na Slovensku. Aj mimo tohto obdobia však po celé roky patril k popredným osobnostiam domáceho agrárneho sektora.

Jeho myšlienky a nadšenie k práci formovali činnosť celej generácie slovenských poľnohospodárov a potravinárov.

Správu o jeho odchode prijali SPPK ako aj slovenská poľnohospodárska obec s veľkým zármutkom. Opustil nás veľký človek a veľký predseda, napísala SPPK na svojom webe.

„Vaším odchodom prichádzame o veľa. Strácame nielen veľkého odborníka, čestného, spoľahlivého, priateľského a ústretového človeka, ale aj priateľa. Človeka s veľkým srdcom, ktorý mal rád svoju prácu, vedel poradiť, povzbudiť a najmä inšpiroval druhých k práci pre krajinu, poľnohospodárstvo, spoločnosť," dodal v súvislosti so skonom bývalého predsedu komory a PD DEVIO Nové Sady Ivana Oravca terajší kormidelník SPPK Emil Macho.

Smútočný obrad sa uskutoční pravdepodobne na konci tohto roka v Nitrianskom okrese. Vzhľadom na situáciu sa však smútočná rozlúčka bude konať len v kruhu najbližších.

Česť jeho pamiatke!

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down