31.08.2021 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odštartovala druhá dekáda Celoslovenských dní poľa

Celoročná príprava najväčšej poľnej poľnohospodárskej výstavy na Slovensku – Celoslovenských dní poľa, ktorej významnú časť tvorí prezentácia odrôd a ukážka aplikácii prípravkov na ochranu a výživu rastlín na prezentačných políčkach, začína práve v tomto období stretnutím organizátorov s vystavovateľmi.

Tohtoročné stretnutie sa uskutočnilo 27. júla a na rozdiel od minulých rokov tentokrát v areáli Poľnohospodárskeho družstva Krupá v Dolnej Krupej, ktoré bude budúci rok hlavným spoluorganizátorom a hostiteľským podnikom Celoslovenských dní poľa. Martin Sedláček, konateľ spoločnosti Profi Press SK, s. r. o., ktorá je hlavným organizátorom výstavy, v úvode stretnutia informoval o novej koncepcii výstavy, ktorá by mala v nasledujúcich rokoch rotovať na štyroch poľnohospodárskych podnikoch. Už tento rok sa jubilejný 10.ročník uskutočnil v Seliciach (Agro Divízia, s. r. o.), kde by sa výstava vrátila o štyri roky. Budúci rok by sa výstava uskutočnila v už spomínanej Dolnej Krupej, následne v roku 2023 plánujeme výstavu pripraviť na univerzitnej pôde Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU, s. r. o., na stredisku Oponice. Organizátori by boli radi, keby sa v roku 2024 podarilo výstavu zorganizovať opäť vo Dvoroch nad Žitavou, kde sa uskutočnilo aj doterajších deväť ročníkov. Výhody tohto systému rotácie hostiteľských podnikov budú viaceré: výstavu prinesieme vždy do inej lokality, na každom podniku sa pripraví vždy v inovatívnej verzii a tiež, že organizáciou výstavy nebude zaťažovaný jeden podnik.

Predseda predstavenstva PD Krupá, Emil Macho a riaditeľ PD Krupá Daniel Nadaský vyjadrili na stretnutí za hostiteľov maximálnu podporu príprave výstavy a urobia všetko preto, aby Celoslovenské dni poľa, ktoré sa uskutočnia 7. a 8. júna 2022 v Dolnej Krupej boli predstavením klasického a moderného poľnohospodárstva Slovenska. E. Macho takisto vyjadril podporu pri organizácii aj z pozície predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ktorá je tiež spoluorganizátorom podujatia.

Následne Martin Sedláček s manažérom Celoslovenských dní poľa Petrom Hudecom, spoločne s vystavovateľmi zhodnotili uplynulý ročník výstavy aj na základe dotazníkov, ktorými sa vystavovatelia mali možnosť vyjadriť k rôznym otázkam týkajúcich sa organizačného zabezpečenia samotnej výstavy, hodnoteniu porastov jednotlivých plodín, informačnej kampani, ale i k zabezpečeniu rozvodu elektriny na jednotlivé expozície.

Následne bol predstavený plánik výstaviska pre nasledujúci ročník, parcela a ďalšie organizačné pokyny k príprave podujatia.

Snahou organizátorov a vystavovateľov je zachovávať a zvyšovať odbornú úroveň výstavy a ponúknuť návštevníkom prezentáciu najnovších produktov a technológií z oblasti poľnohospodárstva. Podrobnejšie informácie o výstave je možné nájsť aj na stránkach www.dnipola.sk, kde je možné vzhliadnuť aj fotogalériu a videogalériu z uplynulých ročníkov.

 

 

PETER HUDEC

FOTO AUTOR

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down