Oficiálne: Case IH má nový topmodel Quadtrac

Počas uplynulého týždňa mala naša redakcia možnosť zúčastniť sa trojdňového podujatia ku predstaveniu noviniek spoločností Case IH, Steyr a Väderstad. Každá z firiem predstavila svoje vlastné inovatívne riešenia na separátnych stanovištiach, na ktorých sa vystriedalo vyše 70 zahraničných novinárov. V dnešnom vydaní sa budeme venovať prvej a zrejme najväčšej novinke, minimálne čo sa veľkosti týka.

Úniky rôznych fotografií a materiálov zo zámoria ešte pred oficiálnym predstavením hovorili jasnou rečou: Case IH predstaví nový najvýkonnejší sériovo vyrábaný traktor na svete. V rakúskom Fuchsenbigli, ktorý bol našou poslednou zastávkou trojdňovej cesty, došlo ku jeho prvému európskemu predstaveniu. A áno, úniky boli pravdivé. Case IH s novým modelom atakuje hranicu 800 koní.

Nedostatok pracovnej sily podnecuje vývoj a výrobu stále väčších širokozáberových strojov, ktoré následne od ťahových prostriedkov vyžadujú väčší výkon a trakciu. Tieto trendy viedli spoločnosť Case IH ku vývoju nového top-modelu Quadtrac 715 AFS Connect s výkonom 778 k/572 kW (maximálny výkon). Najvýkonnejší sériový traktor spoločnosti Case IH spája mnohé zo zavedených princípov Quadtracu, overené počas takmer troch desaťročí s významnými pokrokmi a kľúčovými rozdielmi medzi nedávno inovovanými radmi Quadtrac 525 – 645 AFS Connect a Steiger 475 – 525 AFS Connect. 

Nový model sa nám po prvýkrát ukázal v rámci vizuálne pôsobivého nástupu všetkých noviniek od CNH Industrial, po ktorom nasledovalo jeho predstavenie, o ktoré sa postaral Franz Josef Silber, produktový marketingový manažér Case IH pre vysokovýkonné traktory. Nová vlajková loď vyzerá oveľa väčšia ako model 645, ale v skutočnosti je len o 10 cm dlhšia a ostatné fyzické rozmery sú podobné. Vizuálne väčším ho robí najmä jeho nová kapota a práve pri nej sme začali. Tá sa teraz otvára elektronicky až do uhla 34 ° a pod ňou tlčie 16-litrový motor FPT Cursor s dvojitým turbom, ktorý by mal bez akýchkoľvek problémov potiahnuť i to najväčšie náradie na trhu. „Naším cieľom bolo vytvoriť stroj, ktorý by spĺňal požiadavky najväčších fariem v regióne, aby pracoval s náradím pri ideálnej rýchlosti, produkoval vyššiu výkonnosť a umožňoval vykonávanie operácií v ideálnom čase, dokonca aj v náročných pracovných podmienkach. To všetko preto, aby sme vyťažili maximum z krátkych časových okien, ktoré vrtochy počasia prinášajú. Cieľom bolo tiež zabezpečiť ochranu pôdy prostredníctvom väčšej stykovej plochy a menšieho počtu prejazdov, čo tiež znamená vyššiu efektivitu a minimálny ujazdený povrch pôdy, hovorí produktový manažér spoločnosti.“

Nový model 715 bude k dispozícii iba vo verzii Quadtrac, a je teda vybavený novým motorom FPT Cursor 16L TST. Jeho zdvihový objem je o 23 % väčší, ako tomu bolo pri modeli Quadtrac 645 (Cursor 13L TST) a poskytuje maximálny výkon 778 koní pri 1 900 ot./min a maximálny krútiaci moment 3 255 Nm pri nízkych 1 400 ot./min. Vysoká dostupnosť krútiaceho momentu je zabezpečená dvojstupňovým systémom turbodúchadla s medzichladením, ktoré zaručuje rýchlu odozvu na zaťaženie v náročných podmienkach. Prestoje kvôli tankovaniu sú redukované vďaka integrácii väčších palivových nádrží na zadnom ráme, ktoré pojmú celkovo 1 968 litrov nafty. To je o 11 % viac v porovnaní s modelom Quadtrac 645. Motor je spojený so 16-stupňovou prevodovkou Case IH PowerDrive s radením pod zaťažením s automatickým riadením produktivity (APM). Prevodovka bola síce predstavená už na inovovanom rade Quadtrac AFS Connect, no teraz obsahuje podľa výrobcu vylepšené základné komponenty.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down