14.08.2012 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opatrenia

Analytici Európskej komisie nedávno zverejnili štúdiu, v ktorej odhadujú krátkodobý vývoj trhu s agrárnymi komoditami. Analýza nie je príjemným čítaním.

Pokles stavov hospodárskych zvierat nás prenasleduje od roku 2008 a ani v blízkej budúcnosti sa scenár nezmení, i keď zvyšujúci sa dopyt po mäse vo svete dáva nádej jeho exportu. Obdivuhodný je však postoj niektorých členských štátov EÚ. Tam, kde si uvedomujú silu odvetvia živočíšnej výroby, ktorá v sebe okrem pridanej hodnoty ukrýva aj zamestnanosť, prichádzajú k roľníkom s finančnou pomocou, aby zabránili ďalšiemu zatváraniu chovov.
Žatva je v tomto roku bolestivá a mnohým poľnohospodárom po zbere úrody nie je do smiechu, určite však nie je likvidačná. Vlaňajší silný rok vytvoril dostatočné rezervy na to, aby sme sa nemuseli báť neobrobených hektárov.
 Živočíšna výroba je poddimenzovaná dlhodobo a napriek tomu sa jej otáčame chrbtom. Štáty, kde podporujú poľnohospodárstvo strategicky, cez zvýšenie pridanej hodnoty produktu a zamestnanosť, vedia, o čom je poľnohospodárstvo....
KRISTÝNA ŠMEHÝLOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down