01.10.2021 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Optum získava novú kabínu a ovládacie prvky

Americká spoločnosť Case IH prednedávnom predstavila vynovený prírastok do rodiny traktorov – modely radu Optum AFS Connect, ktoré budú k dispozícii v roku 2022. Traktory Optum AFS Connect sú skonštruované s cieľom splniť svoj účel, ktorým je dodať potrebný výkon pre práce na poli a zároveň poskytovať dostatočný komfort v preprave.

Keď bol po prvý raz predstavený v roku 2015, rad Optum mal za cieľ poskytnúť dostatočný výkon v kompaktnom prevedení, pričom sa mali tieto traktory zaradiť za modely Magnum. Cieľ bol splnený a tak o šesť rokov neskôr prichádza rad Optum s faceliftom, v ktorom výrobca prináša lepšiu konektivitu, novú kabínu a vynovený interiér.

„Traktory AFS Connect Optum boli navrhnuté tak, aby bezproblémovo integrovali technológie tak, aby boli práce poľnohospodárov čo najefektívnejšie a najpresnejšie,“ povedal JE Cadle, marketingový manažér traktorov strednej triedy Case IH a pokračuje: „Tieto traktory dokážu dodať svaly a výkon, ktoré sú potrebné na ceste alebo v teréne, spolu s pokrokom, ktorý má operátorovi spríjemniť deň strávený v kabíne."

V hlavných úlohách telematika

Inovovaný rad Optum ponúka, podobne, ako jeho predchodca tri modely s menovitým výkonom 250, 270 a 300 konských síl. Všetky z nich sú dostupné s plynulou prevodovkou CVXDrive od Case IH, ktorá sa stará o dosahovanie maximálnej pojazdovej rýchlosti pri nízkych otáčkach motora a čo najnižšej spotrebe paliva. Osvedčené motory 6,7-L sú navrhnuté tak, aby poskytovali výkon zodpovedajúci najnáročnejším poľným podmienkam a zároveň zaisťovali kompaktný dizajn traktora s vynikajúcou ovládateľnosťou. Rad traktorov Optum sa inšpiroval u väčších súrodencov s označením Magnum, predstavených v roku 2019. Práve od nich si osvojil telematiku AFS, ktorá je odteraz v tomto rade štandardom. Vďaka telematike Advanced Farming Systems (AFS), ktorá je bezproblémovo integrovaná do kabíny, umožňujú traktory Optum AFS Connect poľnohospodárom rýchle zdieľanie a prístup k dátam, pričom zaisťujú optimalizáciu každej časti svojej prevádzky. Vďaka sofistikovanému systému riadenia, telematike, monitorom, senzorom a softvérovým aplikáciám na správu farmy sú rozhranie traktora a intuitívny displej AFS Pro 1200 schopné bezdrôtového prenosu súborov, navádzacích línií, predpisových máp, správy vozového parku, zdieľania údajov a vzdialeného ovládania. Služba AFS Connect pomáha analyzovať všetky agronomické údaje importovaním niekoľkých formátov súborov, a to prostredníctvom USB kľúča aj prenosu súborov cez dátové pripojenie.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down