29.03.2011 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Orálna vakcinácia líšok

V dňoch od 4. do 18. apríla 2011 bude prebiehať 23. kampaň orálnej vakcinácie líšok proti besnote leteckou pokládkou na území Slovenska, spolufinancovaná Európskou úniou.

Na orálnu vakcináciu líšok proti besnote bude použitá vakcinačná návnada LYSVULPEN por. a.u.v., ktorá obsahuje modifikovaný oslabený vakcinačný kmeň besnoty SAD Bern v celkovom počte 328 850 vakcinačných návnad. Zmes je naplnená do plastikových toboliek (blistrov), ktoré sú obalené návnadovou hmotou. 
Návnada je čiernohnedej farby, guľatého alebo hranatého tvaru, pevnej konzistencie. Vakcinačné návnady sú v čase aplikácie v zmrazenom stave. Pre človeka je vakcinačná návnada pri bežnom zaobchádzaní neškodná. Ak sa obsah blistra zapracovaného v návnade dostane na ruky, ruky treba ihneď umyť vodou a mydlom. 
Ak sa obsah blistra dostane na sliznicu úst, nosa alebo očí človeka, okamžite je nutné vyhľadať lekárske ošetrenie. V prípade nálezu vakcinačnej návnady sa vyvarujte manipulácii s ňou a urýchlene opustite miesto nálezu z dôvodu minimalizácie pachovej stopy, ktorá by mohla líšku odradiť od príjmu vakcinačnej návnady.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down