09.05.2013 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osivo vlani zaznamenalo stratu 1,60 milióna eur

Stratu 1,60 milióna eur zaznamenal vlani najväčší slovenský výrobca a predajca osív a sadív, spoločnosť Osivo Zvolen. V roku 2011 firma evidovala zisk 649.012 eur.
Ako sa píše v ročnej správe, ktorú firma zverejnila na svojej internetovej stránke, spoločnosť zaznamenala vlani oproti roku 2011 mierny nárast tržieb z predaja tovaru z asi 12,32 milióna eur na 13,85 milióna eur. Aj tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb boli vyššie, keď dosiahli 4,33 milióna eur, pričom rok pred tým boli na úrovni 3,66 milióna eur.

 Ceny osív a sadív sa na burze v porovnaní s predchádzajúcim rokom mierne zvýšili, čo spôsobilo ich zvýšený predaj, píše sa v správe.
      Spoločnosť predpokladá v nasledujúcich rokoch zlepšenie predaja a následné zvýšenie tržieb, čo bude mať vplyv aj na dosiahnutie kladného hospodárskeho výsledku.
      Rozvojový program firmy je zameraný na výrobu tvrdých pšeníc, ktoré sa začali vyrábať v spolupráci s talianskou spoločnosťou Societa Produttori Sementi Spa – Bologna. Investície do tohto segmentu podnikania zabezpečujú dynamiku v raste výkonov spoločnosti.
      Firma v uplynulých rokoch investovala značné zdroje do modernizácie sladovne v Leviciach, kde plánuje zvýšenie výroby sladu až na 18.000 ton ročne.
      Právny predchodca Osiva Zvolen bol založený v roku 1952. Podnik prešiel rôznymi vývojovými štádiami, zmenami názvu, ale podstata podnikania bola vždy zachovaná.
      V 80. rokoch uplynulého storočia sa od podniku oddelilo šľachtenie drevín, kvetín a zeleniny. Podnik zostal špecializovaný na šľachtenie a semenárstvo poľných plodín. Neskoršie došlo aj k oddeleniu šľachtenia.
      Posledná zmena nastala v roku 1992, kedy sa štátny podnik zmenil na základe privatizačného projektu na akciovú spoločnosť. V súčasnosti dosahuje základné imanie firmy 2,68 milióna eur.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down