10.02.2014 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslabenie forintu láka ľudí zo Slovenska na nákup v Maďarsku

Oslabený forint voči euru v uplynulých týždňoch prilákal mnoho ľudí zo Slovenska na nákup v Maďarsku. Podobný jav však necítiť na rakúsko-maďarskom pohraničí, Rakúšania totiž uprednostňujú domáce výrobky. Vyplýva to z informácie, ktorú zverejnila agentúra MTI.

BUDAPEŠŤ.  Najviac nakupujúcich zo SR, najmä počas víkendov, zaznamenali v prihraničných mestách na severovýchode Maďarska v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe a na severe v Komárom-ostrihomskej župe.
Na parkovisku pri tržnici v Miškovci, ktorý je vzdialený 60 km od slovenských hraníc, možno vidieť autá ešte aj s popradským evidenčným číslom, najviac ich je však z Košíc, Rožňavy či z Tornale. V Maďarsku nakupujú okrem iného aj pivo a kryštálový cukor vyrobený na Slovensku.
V Komárome a Ostrihome nakupujú mnohí ľudia zo Slovenska aj základné potraviny, pričom nechodia iba Štúrovčania a Komárňania, ale aj obyvatelia iných miest a obcí, vzdialených do 40 km od hraníc. Nárast počtu klientov zo SR zaznamenali aj v reštauračných zariadeniach a kúpeľoch.
V oblasti Mosonmagyaróváru na severozápade Maďarska je badateľné zvýšenie ruchu iba na parkoviskách pri hypermarketoch, aj to iba zo strany slovenských zákazníkov, nie však rakúskych.
Do západomaďarského Šopronu nechodia Rakúšania za nákupmi, ale zvyčajne na návštevu mesta. Aj keď pritom niečo nakúpia, vo všeobecnosti možno konštatovať, že uprednostňujú nákupy rakúskych výrobkov. Preto ich slabý kurz forintu nezaujíma, konštatovala MTI.
Ladislav Vallach, spravodajca TASR

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down