01.06.2018 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslava prírody, pôdy i budúcej úrody

Už o niekoľko dní sa v Dvoroch nad Žitavou uskutoční 7. ročník Celoslovenských dní poľa. V tejto súvislosti sme požiadali predsedu vlády SR PETRA PELLEGRINIHO, aby nám odpovedal na niekoľko otázok.

Pán  premiér, prečo ste sa rozhodli, že prevezmete záštitu nad Celoslovenskými dňami poľa (CDP) 2018, ktoré sa o pár dní budú konať v Dvoroch nad Žitavou?

„Celoslovenské dni poľa považujem za výnimočné a ojedinelé podujatie s výbornou organizáciou, na ktorom poľnohospodári prezentujú svoju prácu priamo na poli, na pôde, s ktorou sú spätí. V roku 2015 som dni poľa otváral ako predseda Národnej rady SR. Keď som od organizátorov dostal ponuku na tohtoročnú záštitu, ani na chvíľu som nezaváhal. Takéto podujatia treba podporovať, pretože do poľnohospodárstva potrebujeme pritiahnuť mladých ľudí a dobré tradície treba zachovávať, o čom svedčí aj siedmy ročník Celoslovenských dní poľa.“

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Spomenuli ste rok 2015. Vtedy sa uskutočnil 4. ročník tohto podujatia; ale v tomto roku si CDP odkrútia už siedme pokračovanie. Aké spomienky však máte na 4. ročník CDP, ktorý sa konal v roku 2015?

„Ako som už spomenul, CDP mi ostali v pamäti ako veľmi dobre zorganizované a užitočné podujatie. Z môjho pohľadu vtedy išlo o akúsi oslavu prírody, pôdy i budúcej úrody. Tak ako vtedy, aj teraz si myslím, že poľnohospodárstvo je významné odvetvie pre celú našu spoločnosť a ekonomiku. Na druhej strane si dobre uvedomujem, že naši poľnohospodári sa v praxi stretávajú s mnohými problémami. Mojou snahou a snahou vlády SR je pomôcť im tieto problémy riešiť.“

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down