05.12.2018 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osobitný odvod: za a proti

Na schôdzi Národnej rady SR, ktorá sa práve v týchto dňoch koná v Bratislave, by mali poslanci v druhom čítaní prerokovať aj zákon, ktorým sa 2,5 –percentným odvodom z čistého obratu majú v podstate zdaniť predovšetkým veľké obchodné reťazce, podnikajúce v SR.

BRATISLAVA. O tomto poslaneckom návrhu zákona sa v uplynulých dňoch rozprúdila búrlivá diskusia. V minulom týždni do nej na mimoriadnej tlačovej besede v Bratislave prispeli aj predstavitelia Republikovej únie zamestnávateľov Slovenska (RÚZ) SR, Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR a Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Formulovali a podpísali Výzvu na podporu poľnohospodárstva a potravinárskeho priemyslu na Slovensku. Pod konštruktívne ladeným názvom celého dokumentu sa však nachádza v podstate odmietnutie osobitného 2,5-percentného odvodu.

„Sme za to, aby sa prijímali opatrenia, ktoré budú presahovať volebný cyklus; opatrenia, ktoré by neboli marketingovými nástrojmi, ale ktoré by reálne podporili udržateľný rozvoj slovenského poľnohospodárstva a potravinárskeho priemyslu. Tieto opatrenia však nesmú mať negatívny dopad na spotrebiteľa a na zamestnancov v celom dodávateľsko-odberateľskom reťazci,“ píše sa vo výzve, ktorú podpísali Mário Lelovský , viceprezident RÚZ, Monika Uhlerová, viceprezidentka KOZ a Jozef Turčány, výkonný podpredseda ZMOS.

Vyššie spomenuté inštitúcie a ich predstavitelia podčiarkli, že majú záujem o to, aby sa systémovo podporili slovenskí poľnohospodári a potravinári, čo by vyústilo do väčšej produkcie slovenských potravín, ktorých je v súčasnosti na pultoch obchodných systémov v SR nedostatok.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down