05.04.2016 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osobný kontakt je viac ako „virtuálna realita"

Ako sa v uplynulom roku darilo predajcom poľnohospodárskej techniky v SR? Na tieto a ďalšie otázky Roľníckych novín odpovedá Ing. Peter MATEJOVIČ, viceprezident Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR - AGRION a riaditeľ firmy Ematech, s.r.o. Radošina.

"Hoci v kalendári je už apríl a vonku skutočná jar, isto ešte máme v pamäti želania na začiatku tohto kalendárneho roku. Vždy, keď mi nejaký poľnohospodár prial do nového roku, odpovedal som mu: Nech sa dobre darí vám, a potom sa bude dariť aj nám, predajcom techniky. Situácia v poľnohospodárskom sektore nebola v predchádzajúcom roku jednoduchá, a to sa, samozrejme, odrazilo aj v predaji poľnohospodárskej techniky. Keď má farmár vážne problémy s odbytom mlieka,  potom sa s ním veľmi ťažko rozpráva o investíciách do techniky. Ďalšia vec, ktorá veľmi nepriaznivo ovplyvňuje kontinuálnu obnovu techniky, sú „výzvy". Takže jednoduchá odpoveď na vašu otázku by bola: Prežili sme."

Bolo to lepšie ako v roku 2014?

"Aj keď je, dúfam, už všeobecne známy náš negatívny postoj k výzvam, v uplynulom roku tieto výzvy hlavne v predaji obilných kombajnov, teleskopických manipulátorov a kŕmnych vozov zvýšili predaj. Veľmi vzrástol hlavne predaj obilných kombajnov. Samozrejme, to nič nemení na našom názore na danú formu podpory. V tomto roku totiž očakávame veľmi nízky predaj kombajnov, a pokles predaja očakávame aj pri ostatných vlani podporovaných strojoch. Nárast predaja sme vlani zaznamenali aj pri traktoroch, kde pri počte 857 predaných nových strojov to je o 190 traktorov viac ako to bolo v roku 2014. Pri celkovom počte asi 16-tisíc registrovaných traktorov v SR to však nie je ani len základná obnova, a priemerný vek traktorov v prevádzke sa v SR naďalej zvyšuje."

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down