20.09.2016 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Otvorenie EURALIS demo parku

Otvorenie demo parku spoločnosti EURALIS na Slovensku a predstavenie kompletného portfólia odrôd kukurice, slnečnice, sóje a ciroku pritiahlo pozornosť pestovateľov a obchodných partnerov do Veľkého Medera, kde sa 6. septembra podujatie uskutočnilo.

„Sme radi, že môžeme privítať našich obchodných partnerov a zákazníkov, pretože to nie je len deň poľa, na ktorom predstavujeme kompletné portfólio našej spoločnosti, ale je to aj otvorenie nášho Euralis demo parku, kde plánujeme počas nasledujúcich rokov prezentovať naše najnovšie materiály,“ predstavil program podujatia Ing. Andrej Kubiš, Sales & Marketing manager spoločnosti Euralis pre Slovenskú a Českú republiku.

„V pokuse prezentované odrody sú výsledkom silného šľachtiteľského zázemia spoločnosti Euralis budovaného v Európe a vo svete,“ uviedol Ing. Peter Kolenčik, Country manager pre Slovenskú a Českú republiku a dodal: „V našom demo parku predstavujeme najdôležitejšie odrody a hybridy kukurice, slnečnice, sóje a ciroku.“

Všestranne využiteľný cirok

„Zaujímavou a veľmi perspektívnou plodinou je cirok, v šľachtení ktorého máme v Európe vedúce postavenie,“ uviedol počas prehliadky porastov P. Kolenčik a dodal: „V ponuke pre pestovateľov máme ciroky na zrno pre potravinárske a krmovinárske účely, pre produkciu biomasy na výrobu siláže, bioplynu a etanolu.“

„Tento rok je z pohľadu našej spoločnosti venovaný práve ciroku – znovu objavenej plodine so všestranným využitím. Celé toto ťaženie vyvrcholí na celoeurópskej odbornej konferencii na konci októbra v Bukurešti, kde sa stretnú pestovatelia, spracovatelia a šľachtitelia tejto perspektívnej plodiny,“ dodal A. Kubiš.

Cirok má svoje opodstatnenie najmä v suchých arídnych podmienkach, všade tam, kde sú problémy s pestovaním kukurice, pretože ide o nenáročnú, mimoriadne odolnú plodinu voči nedostatku vody, čo je jeho najväčšia výhoda.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down