08.11.2019 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Otvorili brány nového strediska v Prešove

Uplynuli takmer dva roky, odkedy začala spoločnosť AGRI CS Slovakia s hľadaním priestorov, jednaním a prípravou nového predajno-servisného strediska na východnom Slovensku. Hlavným cieľom bolo ponúknuť ešte lepšie a flexibilnejšie služby svojim starým, ale i novým zákazníkom v regióne východného Slovenska a spoločnosť si snáď ani nemohla vybrať lepšiu lokalitu, akou je Prešov. A tak sa 24. 10. 2019 stretli zástupcovia spoločnosti s partnermi a zákazníkmi, aby zakončili toto dlhoročné úsilie – nie inak, ako slávnostným otvorením strediska na Levočskej ceste.

Spoločnosť AGRI CS, patrí do koncernu AGROTEC Group, pôsobiaceho na viacerých trhoch strednej Európy. Koncern AGROTEC oslávi budúci rok 30. výročie pôsobenia na trhu. Za túto dobu sa vypracoval na pozíciu najväčšieho importéra techniky v Československu. Centrála servisných služieb spoločnosti sa nachádza v Hustopečích u Brna, avšak jeho pracovníci aktívne pôsobia nielen v Česku, ale aj na Slovensku a Maďarsku. Pre slovenských poľnohospodárov je však najznámejšou práve spoločnosť AGRI CS Slovakia, sídliaca na okraji mesta Nitra. Okrem tejto centrály nájdeme jej stredisko i na severe Slovenska, v obci Sučany. Tieto (donedávna) dve strediská doplnilo koncom minulého mesiaca práve novootvorené stredisko v Prešove. Ak by sa niekomu zdali tri strediská málo, je potrebné spomenúť, že okrem týchto troch stredísk spolupracuje spoločnosť i so svojimi dílermi, ktorými sú Agrokov v Trnave, AGROBON Zvolen a EURIS PRO-AGRO so sídlom v Rožňave, takže sa zákazníkovi dostáva nadštandardnej starostlivosti.

Case IH je synonymom pre traktory

Ako uviedol počas otvorenia strediska oblastný manažér spoločnosti Ing. Tomáš Chovanec, značka CASE IH je synonymom pre traktory. Možno je to práve táto značka a modely QUADTRAC, ktoré prídu na um človeku, keď je reč o najvýkonnejších pásových traktoroch dostupných na našom trhu. A zrejme najviac návštevníkov, ktorí sa zúčastnili otvorenia strediska v Prešove bolo z radu fanúšikov spomínanej značky. Okrem toho však tento výrobca vyrába i kombajny, lisy a manipulátori, ktoré síce vychádzajú z línie stavebných strojov, ale sú určené primárne pre poľnohospodárstvo. Netreba však zabúdať ani na traktory rakúskeho výrobcu STEYR, ako aj prvotriedne žacie lišty MacDon, stroje na spracovanie krmovín výrobcu SIP, stroje na spracovanie pôdy a chemickú ochranu značky AMAZONE a značku TEHNOS, z ktorej portfólia predáva firma najmä mulčovače.

Keďže je pri takýchto slávnostných okamihoch priestor i na bilancovanie, zástupcovia spoločnosti tak uviedli niekoľko míľnikov, ktoré jej vydláždili cestu smerom k rozširovaniu pôsobnosti. Korene spoločnosti AGRI CS Slovakia siahajú do roku 1992, v ktorom bola založená firma Strojpol. O rok neskôr sa podarilo tejto firme získať  zastúpenie rakúskeho výrobcu traktorov Steyr pre Slovensko. Postupom času sa do portfólia spoločnosti pridávali ďalšie značky, z ktorých najvýznamnejšia (CASE IH) pribudla v roku 1999. V roku 2009 nadišla chvíľa na zmenu názvu spoločnosti, a tak sa z vtedajšieho STROJPOL-u stala dnešná spoločnosť AGRI CS Slovakia. V minulom desaťročí sme mohli vidieť na poliach traktory, z ktorých každý štvrtý niesol na sebe logo CASE IH. V časoch, kedy pôsobí na našom trhu niekoľkonásobne väčšia konkurencia však táto značka stále výrazne prehovára do zložení strojových parkov poľnohospodárskych podnikov, o čom svedčí aj tohtoročný 15 %-ný podiel na trhu s traktormi.

Po krátkom prehľade histórie spoločnosti prišlo na rad samotné slávnostné otvorenie tak, ako sa patrí. O prestrihnutie červenej pásky sa postarali riaditeľ spoločnosti AGRI CS Ing. Tomáš Kopeček, MBA, area manažér pre Slovensko Ing. Tomáš Chovanec a obchodný zástupca pre Východné Slovensko Róbert Babej. Potom už prišiel na rad sprievodný program (virtuálna realita, jazda na štvorkolkách), ktorým doprevádzala návštevníkov ľudová hudba Figľar.

Premiéra

Na záver si zástupcovia spoločnosti pripravili československú premiéru traktora roku 2019. Novinku CASE IH VESTRUM CVX Drive, ktorá po prvý krát uzrela svetlo sveta na výstave SIMA 2019 si mali návštevníci možnosť obzrieť zblízka a nakoniec aj vyskúšať. Traktor, ktorý sa vyznačuje nízkym ťažiskom, plynulou prevodovkou z modelu MAXXUM upravenou tak, aby sa vošla i do menšieho tela traktora patrí medzi to najlepšie, čo v danom segmente môže zákazník nájsť. Tento model je možné vybaviť motormi s menovitým výkonom od 80 do 95 kW (110 až130 k) a pri každom modeli získame maximálny výkon o 10 k vyšší, ako menovitý. Traktor sa svojou veľkosťou radí presne medzi modely LUXXUM A MAXXUM. VESTRUM ponúkne okrem prevodovky z vyššieho radu traktorov taktiež motor s objemom 4,5 l, ktorý nájdeme v modeloch MAXXUM. CASE IH myslí i pri tomto modely na dlhé roky dopredu a tak daný motor spĺňa najprísnejšie emisné normy Stage V za pomoci selektívnej katalytickej redukcie Hi-eSCR 2.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down