29.01.2015 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Otvorili veľtrhy ITF Slovakiatour a Danubius Gastro

Vyše 360 vystavovateľov z 22 krajín sa zúčastňuje na 21. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý sa dnes začal v areáli bratislavskej Incheby. Súbežne sa koná aj medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro s účasťou takmer 380 vystavovateľov zo 14 krajín.

BRATISLAVA.. Oba veľtrhy sprevádzajú viaceré sprievodné výstavy. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili predseda NR SR Peter Pellegrini, členovia vlády SR, predstavitelia diplomatických misií akreditovaných v SR a ďalší hostia.
      Šéf slovenského parlamentu vyzdvihol skutočnosť, že počas svojej existencie sa veľtrh cestovného ruchu stal najreprezentatívnejším podujatím tohto druhu v strednej Európe. Je to, ako zdôraznil, aj veľká príležitosť na zviditeľňovanie Slovenska ako krajiny zaujímavej pre návštevníkov z celého sveta.
Gastronomické trendy, nové, ale aj exotické potraviny, kuchárske, pekárske a cukrárske postupy, ako aj vybavenia do reštaurácií, gastronomických prevádzok a do hotelov ukazuje veľtrh Danubius Gastro. Podujatie sa za 22 rokov svojho fungovania vyprofilovalo na najvýznamnejšie potravinársko-gastronomické podujatie na Slovensku a naďalej pokračuje vo svojom pozitívnom vývoji. V porovnaní s minulým rokom zaznamenal rast v počte vystavovateľov i výstavnej plochy a dosiahol najvyššie parametre od krízy v rokoch 2008 - 2009.

(tasr)


Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down