24.11.2010 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovce v Klenovci choval i Uhorčík

Roľnícke družstvo Klenovec získalo aj na tohoročnej medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex významné ocenenie. Za kolekciu plemenných jariek plemena zošľachtená valaška si vyslúžilo ocenenie Zlatý kosák.

Klenovec je rázovitá obec v okrese Rimavská Sobota, ležiaca v malebnom údolí Veporského Rudohoria, rozložená na oboch brehoch rieky Rimavy. A práve táto rieka v tomto roku narobila vrásky obyvateľom viacerých obcí a spôsobila aj obrovské straty na úrodách.
„V máji nás postihli povodne, keď nám voda splavila 35 hektárov zasiatej kukurice na siláž. Rieka Rimava sa vybrežila, ba zobrala aj časť pôdneho bloku. Nadmerné množstvo zrážok malo za následok podmáčanie aj ostatnej úrody, či už na ornej pôde alebo na trvale trávnych porastoch. Pre extrémne počasie, ktoré trvalo aj v júni, nemáme pre živočíšnu výrobu dostatok krmovín na zimné obdobie. Cítime krivdu, keď spôsob výpočtu náhrad za škody spôsobené povodňami nám neumožní žiadne odškodnenie,“ konštatovala Ing. Katarína Struhárová, predsedníčka RD Klenovec. 
Viac o družstve v Klenoveci sa dočítate v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 48.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down