08.06.2011 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovenálie vo Východnej

Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo organizuje dňa 12. júna 2011 v poradí už 3. ročník celoslovenských ovčiarskych slávností - Ovenálie 2011.

Ovenálie sa uskutočnia v prekrásnom prostredí amfiteátra vo Východnej. Počas dňa vystúpia folklórne súbory z Východnej a okolia. Všetci návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky výroby syra, bryndze, ukážky pasenia oviec so psom, ukážky strihania oviec a spracovania vlny. 
Nebude chýbať ani súťaž o najlepší ovčí a kozí syr, a uskutoční sa aj divácky atraktívny 3. ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej nite. Účastníci sa pokúsia o prekonanie minuloročného rekordu, keď víťazka v čase 4 minúty a 7 sekúnd vytiahla niť s dĺžkou 56,36 metra. Hostia sa budú môcť taktiež zapojiť do zápolenia v pití žinčice a jedení syrových nití. Program obohatí i súťaž vo varení baranieho gulášu. Pre záujemcov o remeselné výrobky súvisiace s chovom oviec a kôz budú k dispozícii predajcovia takýchto produktov. Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku. Srdečne pozývame všetkých na strávenie príjemného dňa v tradičnom ovčiarskom duchu, ktorý je taký príznačný pre Slovensko. 
(ZCHOK)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down