02.09.2016 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oživenie

Z tej výstavy mohli byť aj obavy. Veď štátny podnik Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra toho zažil za ostatný necelý rok neúrekom. Najprv pokus o náhlu, „vianočnú“ privatizáciu Kaštieľa Malanta pár týždňov pred voľbami, potom odvolanie riaditeľa po voľbách, prechodné obdobie so zastupujúcim riaditeľom, a nakoniec nástup nového riaditeľa necelý mesiac pred konaním výstavy Agrokomplex. A aby toho nebolo málo, do toho všetkého ešte na výstavisku ľahla popolom Stredoslovenská koliba...

To sú okolnosti, ktoré by zatriasli aj onakvejším podnikom. Aj preto mohli byť z úrovne a z priebehu 43. ročníka Medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex obavy.

Dnes je už isté, že sa, našťastie, nenaplnili. A tohtoročný Agrokomplex sa po minuloročnom takmer „prepadáku“ opäť pozviechal, ba možno až vstal z popola.

Za všetky prínosy spomenieme aspoň dva momenty - výstavná plocha E, ktorá vlani zívala prázdnotou, bola toho roku opäť solídne zaplnená poľnohospodárskou technikou, a na výstavisko sa vo veľkom štýle vrátil aj významný vystavovateľ, ktorý vlani v rovnakom termíne usporiadal vlastnú, akoby konkurenčnú, firemnú výstavu v blízkom okolí Nitry.

To - spolu s nehasnúcim záujmom nielen poľnohospodárskej verejnosti o augustové výstavné dianie pod Zoborom - nás oprávňuje k určitému optimizmu a k opatrnému konštatovaniu, že Agrokomplex je už z najhoršieho vonku.

BOHUMIL URBÁNIK   

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down