01.09.2020 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

P. Linhart navrhuje zavedenie registra potravín pre potravinový semafor

Poslanci Národnej rady (NR) SR by sa mali na jednom z najbližších rokovaní zaoberať aj potravinovým semaforom. Zavedenie nového registra potravín na tento účel navrhuje poslanec NR SR Patrick Linhart v novele zákona o potravinách, ktorú predložil do parlamentu.

BRATISLAVA. Register potravín pre potravinový semafor má byť dobrovoľným informačným systémom. Obsahovať by mal informácie o potravine a jej výrobcovi. Potraviny v registri majú podľa dôvodovej správy k návrhu zákona uľahčiť výber konečnému spotrebiteľovi a zjednodušiť pomoc štátu v podobe podpory a propagácie domácich a kvalitných surovín, ktoré z dlhodobého hľadiska napomôžu k zníženiu počtu obyvateľstva trpiaceho zdravotnými problémami zapríčinenými nesprávnymi stravovacími návykmi. Registrujúcim orgánom, správcom a prevádzkovateľom registra potravín pre potravinový semafor by malo byť ministerstvo pôdohospodárstva. Sprístupnený má byť na webovom sídle rezortu.
Cieľom návrhu zákona je tiež doplnenie splnomocnenia na vydanie všeobecne záväzného právneho predpisu o podrobnostiach dobrovoľnej registrácie, kritériách a sprístupnenia údajov konečnému spotrebiteľovi. Účinnosť zákona sa navrhuje od 1. januára 2021.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down