21.02.2018 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pekári, cukrári a cestovinári sú už pod spoločnou strechou

Po desaťročia boli pekári na Slovensku združení až v štyroch organizáciách – v Slovenskom zväze pekárov, cukrárov a cestovinárov, v Cechu pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska, v Cechu pekárov a cukrárov východného Slovenska a v Únii priemyselných pekárov SR. Dnes je to však už minulosť.

BRATISLAVA. V pekárenskom sektore je v súčasnosti pomerne zlá situácia. Na ňu však prišla aspoň jedna pozitívna reakcia. Stovky slovenských pekárov sa v minulých dňoch spojili do spoločnej organizácie – do Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov. Týždenník Roľnícke noviny o tom informovala Marta Kováčová z agentúry PRo Communications.

„Pekárenské zväzy doteraz fungovali samostatne, aj keď nám všetkým išlo v konečnom dôsledku o to isté – o budovanie dobrého mena slovenského pekárstva a o záchranu tohto tradičného remesla. Dlhé mesiace sme rokovali, kým sme dospeli k jednoznačnému záveru: stovky pekárov z týchto rozdrobených organizácií sa teraz spojili do jednej ustanovizne – do Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov. Som rád, že na spojení sme sa symbolicky dohodli práve na podujatí, ktoré bolo venované slovenskej gastronómii – na veľtrhu Danubius Gastro 2018 v Bratislave,“ konštatoval Vojtech Gottschall, predseda Rady pekárov a cukrárov Slovenska. Dodal, že Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov bude odteraz zastupovať subjekty drvivej väčšiny pekárenského sektora na Slovensku.

Prostredníctvom organizovania sa v jednej silnej organizácii chcú pekári spoločne vzdelávať ľudí, a to nielen v pekárenskom sektore, chcú podnikať kroky, zamerané na opätovné oživenie tradícií nášho pekárstva, domáci trh chcú chrániť pred nadmerným a neodôvodneným dovozom pečiva zo zahraničia, ale chcú aj spomaliť rýchly trend rastu dopekaného pečiva a zároveň mienia jednotne vystupovať s požiadavkami, adresovanými či už vláde, bruselským inštitúciám, dodávateľom alebo aj svojim odberateľom.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down