11.02.2014 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Percentuálny podiel slovenských potravín v Kauflande

Spoločnosť Kaufland Slovenská republika, v. o. s., odovzdala Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v zmysle platných predpisov polročný výkaz o percentuálnom podiele predaja vybraných potravín podľa krajín pôvodu s údajmi za 2. polrok 2013.

BRATISLAVA. Údaje budú podľa pokynov MPRV SR opäť zverejnené zoznamom prevádzkovateľov podľa výšky %-tuálneho podielu obratu z predaja potravín pôvodom zo Slovenskej republiky, ktoré budú umiestnené na všetkých obchodných prevádzkach Kauflandu.
Podľa nového výkazu možno v sieti Kaufland očakávať vykázanie poklesu podielu slovenských potravín na obrate z predaja z 51,5 % v 1. polroku 2013 na 50,2 % na konci roka 2013. Podľa prepočtov spoločnosti Kaufland bol pokles o 1,3 % spôsobený presunom výroby jedlých olejov vyrábaných pod značkou Palma a alkoholických nápojov pod značkou Imperator do zahraničia, čím už nemožno tieto výrobky považovať za slovenské.
Keďže ide o výrobky s významnými podielmi vo svojich sortimentoch, došlo aj k ovplyvneniu celkového podielu slovenských výrobkov na obrate z predaja v maloobchodnej sieti Kaufland.
Spoločnosť Kaufland Slovenská republika, v. o. s., bude aj naďalej vyvíjať maximálne úsilie na postupné zvyšovanie ponuky potravín vyrobených na Slovensku v zmysle Iniciatívy Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR a Potravinárskej komory Slovenska na podporu ekonomiky Slovenska.

(TASR-OTS)

(Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down