19.09.2021 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestovatelia ovocia a zeleniny sa zúčastnili na medzinárodnom školení

Slovenskí pestovatelia ovocia a zeleniny majú za sebou dôležitý medzinárodný kurz, vďaka ktorému môžu ešte viac zvýšiť kvalitu slovenských potravín.

MOJMÍROVCE. Záujem pestovať v súlade s najnovšími medzinárodnými trendmi podporili slovenskí pestovatelia aj účasťou na 21. medzinárodnom školení Harmonizácia hodnotenia kvality ovocia a zeleniny v Mojmírovciach pri Nitre, vďaka ktorému získali nové  poznatky z oblasti noriem kvality. Cieľom podujatia bolo zvyšovanie kvality ovocia a zeleniny a zabezpečenie rovnakých postupov pri jej hodnotení. Tento ročník sa zameral najmä na normy kvality pre kapustu a slivky. Najmä zahraničných zástupcov obchodu a inšpekcie zaujímali aj normy týkajúce sa ananásu.
"Účasťou na tomto podujatí vyslali naši pestovatelia jasný signál, že aj napriek nepriaznivej situácii v poľnohospodárstve chcú aj naďalej pestovať domáce ovocie a zeleninu. Pravidelné vzdelávanie je alfou a omegou, ako dostať na trhu kvalitu, ktorú si stále viac a viac žiada spotrebiteľ. Záštitu nad podujatím má dlhodobo Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, ktorá je zárukou, že školitelia poskytnú našim pestovateľom maximum informácií o medzinárodných normách a európskej legislatíve pri pestovaní plodín," uviedol Jozef Šumichrast, predseda Zemiakárskeho a zeleninárskeho zväzu SR.
Na medzinárodnom školení sa  zúčastnili okrem slovenských a zahraničných pestovateľov aj zástupcovia obchodu a inšpekčných služieb zo 17 krajín sveta. Diskutovali aj o kontrolách výroby potravín, ich prevoze, skladovaní a predaji počas celosvetovej pandémie nového koronavírusu či o klimatických zmenách a ich dosahoch na poľnohospodárstvo.  TASR o tom informovala Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

/tasr/

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down