04.09.2020 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestovatelia sa môžu podieľať na riešení problémov v komoditných radách

Pestovatelia sa môžu podieľať na riešení problémov v komoditných radách. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na piatkové stanovisko troch pestovateľských zväzov.

BRATISLAVA. MPRV podľa vyjadrenia svojho odboru komunikácie a marketingu "robí všetko preto, aby sa napĺňalo Programové vyhlásenie vlády SR na roky 2020 až 2024, kde jedným z cieľov je aj dosiahnutie potravinovej sebestačnosti, a to najmä zvýšením produkcie domácich potravín".
"Agrorezort zriadil pre jednotlivé komodity komoditné rady, ktoré sú poradnými orgánmi ministra. Rokovania sa riadia štatútom komoditných rád. Medzi jej činnosti patrí sledovanie a hodnotenie situácie na trhu v daných sektoroch, monitoring cien, ako aj rokovania o návrhoch a podnetoch členov daných komoditných rád," spresnilo MPRV SR.
Členmi komoditných rád sú podľa agrorezortu aj zástupcovia Zväzu zeleninárov a zemiakarov Slovenska, Ovocinárskej únie SR a Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska, kde majú možnosť sa spolupodieľať na riešení aktuálnych problémov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down