12.10.2015 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PIC odmietol ponuku AB InBev na prevzatie pivovaru SABMiller

Public Investment Corporation, štvrtý najväčší akcionár nadnárodného pivovarníckeho koncernu SABMiller, odmietol ponuku na jeho prevzatie od konkurenčného pivovaru Anheuser-Busch InBev vo výške 100 miliárd USD (88,01 miliardy eur) ako príliš nízku. Informovala o tom agentúra Reuters.

JOHANNESBURG. Ponuku v hodnote približne 42,15 libry (56,91 eura) za podiel kritizovalo aj predstavenstvo SABMilleru, ktoré ju označilo za "výrazne podpriemernú".
"Dôverujeme predstavenstvu a spoliehame sa na jeho úsudok," uviedol Dan Matjila, generálny riaditeľ Public Investment Corporation (PIC), ktorá vlastní 3-% podiel v koncerne SABMiller.
Odmietavý postoj PIC, a tiež predstavenstva druhej najväčšej pivovarníckej skupiny na svete (po AB InBev), je skúškou odhodlania konkurenčného koncernu vytvoriť globálny pivovarnícky kolos, ktorý by mal pod kontrolou tretinu svetového trhu s pivom.
AB InBev, vlastník známych značiek ako sú Budweiser a Stella Artois, tak možno zvýši svoju ponuku na 44 libier za jeden podiel SABMilleru. Agentúre Reuters to naznačil nemenovaný zdroj.
AB InBev má dominantné postavenie na trhu v Latinskej Amerike a SABMiller má zase veľký podiel na africkom trhu s pivom, a upevňuje aj svoju pozíciu v Ázii.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down