17.04.2016 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovary i zákazníci stále radi skúšajú niečo nové

Pivo stále patrí medzi najobľúbenejšie nápoje Slovákov. Minulý rok bol však pre jeho nealkoholické verzie prelomový. Na Slovensku postupne utícha módna vlna alkoholických radlerov a zvyšuje sa spotreba nealkoholického piva, či už ochuteného alebo neochuteného. Svedčí o tom vlaňajší takmer 30 % nárast spotreby nealkoholického piva v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

BRATISLAVA. Pivovary Topvar v snahe vyhovieť svojim zákazníkom, ktorí radi skúšajú niečo nové, prinášajú teraz neobvyklý, málo rozšírený druh nealkoholického piva – polotmavé. Od apríla si tak môžu vychutnať kombináciu horkosti svetlých pív a jemnej sladkosti čiernych, a to hneď v dvoch variantoch - Birell Polotmavý a Birell Polotmavý s príchuťou citróna.

Nealkoholické pivá sú čoraz viac vnímané ako plnohodnotná alternatíva iných nealkoholických nápojov pre ľudí, ktorý žijú aktívnym životným štýlom, ako osvieženie v práci, pri športe alebo šoférovaní. Po nealkoholických pivách, či radleroch nesiahajú ľudia už len v prípade, keď si nemôžu dať alkoholické pivo. Ale naopak, nealkoholické pivá priamo vyhľadávajú, čo súvisí s celkovým trendom v spoločnosti zaujímať sa viac o to, čo jeme a pijeme.

Potvrdzuje to aj odborníčka na výživu Klaudia Ilčíková z polikliniky Karlova Ves v Bratislave: „Pri porovnaní s niekoľkými sladenými nápojmi dostupnými na trhu je kalorický obsah nealkoholického piva Birell najnižší. Rozdiely sú v porovnaní s niektorými druhmi takmer dvojnásobné. Kaloricky sa nápoje značky Birell pohybujú v hodnotách okolo 24 -35 kcal na 100 ml nápoja, čím predstavujú vhodnejšiu alternatívu nealkoholického nápoja na uhasenie smädu v porovnaní so sladenými limonádami. Všetkých, ktorým záleží na tom, čo pijú, iste poteší, že Birell sa vyrába z prírodných surovín, neobsahuje konzervanty, umelé farbivá ani žiadne sladidlá.“

Po svetlom pive Birell a obľúbených príchutiach Pomelo&Grep, Malina&Limetka a Zázvor, tak prichádza na náš trh nie veľmi rozšírený variant. Nealkoholický Birell Polotmavý v sebe spája charakteristickú pivnú horkosť klasického Birellu s karamelovými tónmi pražených sladov, typickými pre sladšie tmavé pivá.

(top)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down