11.04.2013 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PKS: Áno domácim potravinám, nie cenovej politike na úkor kvality

Podpora kvalitných potravín na pultoch v SR, podpora a zastavenie úpadku domácej výroby potravín, zvyšovanie zamestnanosti, nesúhlas s dravou cenovou politikou obchodných reťazcov na úkor kvality potravín a odmietnutie dotačnej diskriminácie z Bruselu sú prioritami Potravinárskej komory Slovenska (PKS) na rok 2013, na ktoré chcú potravinári apelovať u obchodníkov a predstaviteľov vlády a ktoré rezonovali aj na dnešnom valnom zhromaždení PKS.

 "PKS sa musí kontinuálne zaoberať otázkami konkurencieschopnosti potravinárskeho priemyslu na Slovensku, ku ktorým sa pridružil cieľ zrovnoprávnenia dotačnej politiky v reforme Spoločnej poľnohospodárskej politiky," povedal prezident PKS Daniel Poturnay.
      "Slovenskí občania s najnižšími príjmami v eurozóne sa museli poskladať a do eurovalu vložiť viac ako 13 miliárd eur na záchranu Grékov, Španielov a ďalších bohatých štátov EÚ. Slovensko si voči Bruselu splnilo všetky záväzky, aj keď to nebolo ľahké. Potravinári preto žiadajú od Bruselu rovnako zodpovedné plnenie záväzkov a sľubov," vysvetlil.
      Potravinárska komora Slovenska je záujmovým združením právnických osôb založeným potravinárskymi firmami pôsobiacimi na Slovensku s cieľom spolupracovať pri obhajovaní spoločných záujmov potravinárskeho priemyslu na úrovni štátnych a mimovládnych inštitúcií.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down