10.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PKS reaguje na slová šéfa reťazca LIDL Holding Slovenská republika

Potravinárska komora Slovenska (PKS) je pohoršená postojom slovenského generálneho riaditeľa spoločnosti LIDL Holding Slovenská republika Stanislava Čajku uvedenom 4.9.2014 na TASR pod názvom "Šéf reťazca LIDL: Nie je dôležitá krajina pôvodu, ale kvalita potravín."

BRATISLAVA. Ak by spoločnosť LIDL mala v Nemecku na svojich pultoch 16,4 % potravín v Nemecku vyrobených, tak jej šéf by nemohol pre nemecké médiá vyhlásiť, že pri výbere výrobkov do svojej obchodnej sieti kladie hlavný dôraz na kvalitu a že krajina pôvodu nie je pri výbere potravín určujúcim faktorom.

V Nemecku sú totiž domáce potraviny dlhodobo na pultoch zastúpené viac ako 70 %. Zastúpenie na úrovni 15 % by bolo pre nemeckých spotrebiteľov, ako aj pre nemeckú vládu absolútne nepredstaviteľné a neprijateľné. V každej vyspelej krajine sa očakáva, že podnikateľské subjekty budú podporovať domáce podnikateľské prostredie a v rámci spoločenskej zodpovednosti sa budú vkladať do projektov zameraných na podporu ekonomiky.

Výrobcovia potravín so sídlom na Slovensku, z ktorých sú mnohí aj významnými a renomovanými nadnárodnými spoločnosťami, jednoznačne vyrábajú kvalitné a bezpečné potraviny, ktoré nielenže spĺňajú základné hygienické štandardy určené komunitárnym právom, ale mnohé z nich musia spĺňať oveľa prísnejšie štandardy, ktoré im určuje národná legislatíva. Pre mnohých výrobcov potravín určite nie je prekážkou na uzatvorenie dohody ani cena, ani množstvo potravín.

Ak by sa slovenský šéf nemeckého obchodného reťazca LIDL lepšie poobzeral po výrobcoch potravín so sídlom na Slovensku, istotne by podiel slovenských výrobkov nepredstavoval na pultoch žalostných 16,4 %. LIDL svojou politikou podporuje cudzie ekonomiky a poskytuje prácu občanom iných členských štátov EÚ, napríklad poľským.

(ots - tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down