15.04.2011 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Platobná agentúra má „dovolenku“

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) nebude žiadateľom o podporu dva týždne uhrádzať platby, keďže nasadzuje novú verziu softvéru.

Ako pre agentúru SITA uviedla Želmíra Milková z referátu komunikácie s verejnosťou PPA, plánovaná odstávka účtovného systému SAP v období od 18. apríla do 2. mája sa robí v súvislosti s prechodom na novú hardvérovú infraštruktúru a zároveň novú platformu operačného systému.
„Dodávateľ garantuje vylúčenie akejkoľvek chyby v dátovej integrite len pri odstávke doterajších účtovných systémov," informovala Ž. Milková.
Bezchybný prechod na nový hardvér je podľa nej možný len vtedy, ak sa odstavia aj terajšie účtovné systémy. To znamená, že agentúra nebude môcť vyplácať platby pre jednotlivých žiadateľov.
„Pri administrácii účtovných dokladov, medzi ktoré patria i platby prostredníctvom Štátnej pokladnice, nebude možné vstupovať do informačného systému SAP v období od 18. apríla do 2. mája," spresnila Ž. Milková. Nasadenie nového softvéru zabezpečujú spoločnosti Columbex International a.s. a SAP. Ohľadom výšky investície za tieto služby PPA odkázala na Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, to však na otázky neodpovedalo.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down