14.09.2018 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Platobná agentúra už vyplatila chovateľom viac ako 4,6 mil. eur

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatila finančnú podporu žiadateľom o tzv. vnútroštátnu doplnkovú platbu na dobytčie jednotky (DJ). Viac ako 2530 žiadateľov si rozdelilo vyše 4,6 milióna eur. Informovala o tom Zuzana Peiger Ačjaková z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

BRATISLAVA. "Slovenskí poľnohospodári môžu každoročne požiadať aj o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky. Financie poskytuje PPA najmenej na jednu dobytčiu jednotku žiadateľovi, ktorý chová dojčiace kravy, ovce a kozy," vysvetlil generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch.
      Celkovo bolo podľa neho podaných 2531 žiadostí, PPA schválila pre žiadateľov na rok 2018 na základe vydaných rozhodnutí viac ako 4,6 milióna eur. Žiadateľom už boli peniaze vyplatené.
      O doplnkovú vnútroštátnu platbu na DJ môžu poľnohospodári žiadať každoročne. Jednou z podmienok, ktoré musia žiadatelia spĺňať je to, že ovce a kozy musia mať minimálne 12 mesiacov, pričom jedno zviera zodpovedá 0,15 DJ. Platba sa poskytne len v prípade, ak počet schválených DJ je najmenej 1 DJ v akomkoľvek zložení. Sadzba platby bola stanovená na úrovni 59,15 eura/DJ. Poľnohospodári mohli o finančnú pomoc na dobytčiu jednotku na rok 2018 požiadať počas februára tohto roku.

/tasr/

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down