05.12.2023 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plne elektrický Case Ih získava prestížne ocenenie

Farmall 75C Electric získal najvyššiu ocenenie v kategórii úžitkových traktorov v rámci súťaže Machine of the Year. Porota ocenila viaceré inovatívne vylepšenia, ktoré prináša na trh nový traktor značky Case IH. Víťazi súťaže boli vyhlásený počas konania sa veľtrhu Agritechnica 2023 v nemeckom Hannoveri.

Spoločnosť Case IH zvíťazila s traktorom Farmall 75C (prestavený na veľtrhu Agritechnica 2023) v súťaži Farm Machine 2024, predtým známej ako Stroj roka.

Jedná sa o jedno najdôležitejších ocenení v odvetví poľnohospodárskej techniky od jeho založenia v roku 1997. Exponáty sú hodnotené porotou zostavenou z odborných časopisov o poľnohospodárskej technike z celej Európy, pričom ocenenia sú udeľované každé dva roky počas veľtrhu Agritechnica. Súťaž zahŕňa viac ako tucet kategórií, od XXL po špecializované traktory a od obrábania pôdy po logistiku. Nový elektrický traktor Farmall 75C zvíťazil v kategórii Úžitkové traktory.

Nový  Case IH Farmall 75 C Electric  je pravdepodobne jedným z najzaujímavejších inovatívnych strojov v histórii značky – a v sektore ako celku, uvádza vo svojej tlačovej správe koncern CNH Industrial. Príchod prvého plne elektrického traktora plnej veľkosti, ktorý bol uvedený na trh v roku stého výročia značky Farmall, podčiarkuje záväzok spoločnosti Case IH k prechodu na trvalo udržateľné zdroje energie. Farmall 75 C Electric je vybavený elektrickým pohonom s okamžite dostupným krútiacim momentom, ktorý znižuje opotrebovanie bŕzd a pneumatík, zvyšuje dosiahnuteľnú rýchlosť a ťahovú silu, znižuje hladinu hluku a znižuje prevádzkové náklady až o 90 %.

„Jedná sa o fantastický spôsob, ako osláviť skvelé prvé dni na veľtrhu Agritechnica 2023 – Farmall 75C Electric, vrchol expozície spoločnosti Case IH pri jeho európskom debute na výstave, sa stal víťazom súťaže Farm Machine 2024 v kategórii úžitkových traktorov,“ hovorí Mirco Romagnoli, viceprezident Case IH pre Európu a pokračuje: „Jedná sa o skutočne zaslúžený výsledok pre Case IH a náš dizajnérsky a inžiniersky tím a najmä pre tých, ktorí sa podieľali na vývoji tohto inovatívneho energetického balíka. Ocenenie Farm Machine je jedným z najdôležitejších ocenení v tomto odvetví a som nesmierne hrdý na to, že ho získal tento najnovší traktor Farmall, ktorý je obrovským krokom vpred v oblasti efektívnosti a ochrany životného prostredia. Súčasne sa jedná o veľký míľnik v tomto odvetví v 100. výročie značky Farmall a predstavuje ďalší krok vo vývoji ikony.“

S elektrickým pohonom s okamžite dostupným krútiacim momentom, ktorý znižuje opotrebenie bŕzd a pneumatík, zvyšuje tento plne elektrický model dosiahnuteľnú rýchlosť a ťahovú silu, znižuje hladinu hluku a prevádzkové náklady až o 90 %. Farmall 75C Electric presne ilustruje, ako vyzerá záväzok spoločnosti Case IH voči budúcnosti poľnohospodárstva– a dnes je pripravený na uvedenie na trh. 

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down