01.10.2021 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pluhy Amazone majú nového kráľa

Firma Amazone prichádza s úplnou novinkou. Je ňou Tyrok 400, úplne novo vyvinutý polonesený otočný pluh, ktorý bude na výber v 7, 8 alebo 9 radličnom prevedení. Jediné, čo k nemu bude majiteľ potrebovať je traktor s výkonom približne 400 konských síl. Amazone o svojom novom pluhu hovorí, že jeho najväčšími prednosťami sú vyšší výkon (dokonca aj pri nepretržitom zaťažení), perfektná kvalita práce a robustnosť. Práca s pluhom Tyrok má byť zároveň pre obsluhu komfortnou, a to vďaka veľmi jednoduchej, bezpečnej a presnej nastaviteľnosti.

Nové orbové teleso SpeedBlade s patentovanou extra veľkou prednou časťou odhrňovačky zaručuje minimálne opotrebovanie odhrňovačky. Hlavný bod opotrebenia sa tak automaticky posúva ďalej do stredu telesa pluhu zvýšením pracovnej rýchlosti zo 6 km/h na 10 km/h. Výsledkom je, že hlavný bod opotrebovania telesa SpeedBlade je na zväčšenej prednej časti odhrňovačky a to aj pri týchto vyšších rýchlostiach dopredu, čo znamená, že pri orbe pri vyššej rýchlosti musí byť vymenený na pluhu Tyrok iba lemeš. V porovnaní s inými prevedeniami pluhov riešenie od spoločnosti Amazone enormne znižuje náklady na opotrebovanie.

Ďalší detail s veľkým efektom: plaz pokrýva čepeľ, to znamená, že kĺb je chránený plazom. Vďaka tomuto šikovnému spojeniu sa nemôžu zamotať žiadne rastlinné zvyšky ani špagát. Otvorená vymeniteľná hruď navyše vďaka svojmu profilu zabraňuje prilepeniu pôdy, takže je zachovaná maximálna ľahkosť ťahania za teleso pluhu.

Unikátny proces kalenia plus je základom pre vysokú kvalitu pri výrobe dielov podliehajúcich opotrebovaniu pluhov Tyrok vďaka dodatočnému pridaniu uhlíka. Napríklad na prednej strane lemeša je dosiahnutá veľmi vysoká tvrdosť a tým hladký povrch, vďaka čomu je zaistená dlhá životnosť. Zadná strana zostáva relatívne mäkká, a preto je extrémne pevná a odolná voči nárazom.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down