21.03.2023 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pluhy vybavené pre on-land orbu

Spoločnosť Pöttinger pridáva dôležitú možnosť výbavy pluhov SERVO T 6000. S balíkom On-Land získava polonesený otočný pluh pre traktory s výkonom do 500 koní ešte viac možností využitia. Prechod z orby v brázde na orbu mimo brázdy má pozostávať len z niekoľkých jednoduchých krokov. Ochrana pôdy je vylepšená použitím traktorov so širokými pneumatikami, dvojmontážami alebo pásovými podvozkami pre efektívny prenos sily. Ak to však vzhľadom na miestne podmienky nie je možné, možno v prípade potreby nastaviť mechanizmus otáčania pluhu aj v brázde.

Keď dôjde ku zmene podmienok, prepnutie medzi orbou v brázde a on-land orbou (na zemi) sa vykoná veľmi rýchlo v niekoľkých krokoch. Hydraulický výklopný nosník On-Land posúva rám SERVO T 6000 smerom von, vďaka čomu pluh sleduje traktor centrálne. To znamená, že ho možno použiť s traktormi s vonkajšou šírkou až 4 metre, čo poskytuje dostatok priestoru pre použitie dvojmontáží a pásových podvozkov. Aby sa zabezpečilo konzistentné vedenie hĺbky pri orbe mimo brázdy, voliteľné hĺbkové koleso poskytuje podporu pred prvou radlicou pluhu, takže je vedená v presnej pracovnej hĺbke. Vďaka inteligentnému použitiu ventilov nie je na traktore potrebné žiadne ďalšie pripojenie hydrauliky.

Riešenie ktoré šetrí pôdu

Veľké traktory sú často vybavené širokými pneumatikami alebo dvojmontážami, čo vedie k nedostatku miesta v brázde, a tak sa jazde po pooranej pôde sa niekedy nedá vyhnúť. Tu prichádza na rad pluh SERVO T 6000 s voliteľnou výbavou On-Land, vďaka ktorej môže traktor jazdiť mimo brázdy na zemi, ktorá nebola oraná. To nielen zlepšuje prenos sily traktora na podložku, ale tiež šetrí pôdu vďaka veľkej stykovej ploche traktora a minimalizuje zhutňovanie v hlbších vrstvách pôdy. Rovnako tak eliminuje riziko zamazania dna brázdy v dôsledku preklzu kolies od traktorov jazdiacich v brázde. Zabránenie zhutnenia podporuje rast koreňov plodín, život v pôde a zabezpečuje prístup k vode a živinám.

Efektívna a pohodlná obsluha

Jazda mimo brázdy pri orbe zaisťuje priamu ťahovú líniu, výsledkom čoho je efektívnejší prenos sily z traktora na pluh a menší bočný ťah, čím sa znižuje únava pôdy. Pre väčšie pohodlie je možné použiť navádzacie systémy, ktoré zaisťujú presnú prácu a odbremeňujú obsluhu. Okrem toho je traktor v rovine so zemou, pretože sa v brázde nepohybujú žiadne kolesá, čo obsluhe zaisťuje rovnú a ergonomickejšiu polohu sedenia, čo je dôležité najmä počas dlhých pracovných dní.

Pöttinger SERVO T 6000 je určený na použitie s výkonnými traktormi okolo 500 koní. Možnosť ho využiť na orbu On-Land, vďaka čomu ešte lepšie využíva dostupný výkon traktora. Systém je podľa spoločnosti navrhnutý pre dlhé roky profesionálnej prevádzky.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down