18.04.2013 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pod Tatrami chcú chovať pštrosy

V Poľnohospodárskom družstve v podtatranskej obci Batizovce v okrese Poprad začali s chovom pštrosa. Prvé štyri kusy tohto na slovenské pomery netypického zvieraťa sem priviezli v stredu (17.4.), ďalšie štyri sa ešte chystajú doviezť.

"Nakúpili sme osem zvierat z farmy z michalovského okresu. Je to viac-menej taký pokus v malom meradle, uvidíme ako to bude ďalej. Chceme získať skúsenosti s chovom pštrosa a prípadne ho ďalej rozvíjať," priblížil pre TASR plány predseda PD Batizovce Marcel Stoličný. Pštrosy chcú chovať predovšetkým na mäso, podľa neho to môže byť do budúcna zaujímavá záležitosť.
"Myslím si, že chladnejšie podnebie pštrosom vadiť nebude, sú adaptabilné, takže ich môžeme chovať aj tu pod Tatrami. Pokiaľ viem, tak v okrese Poprad nikde nechovajú pštrosy, tu sme jediní. Neďaleko Liptovského Hrádku v jednej dedine s tým majú skúsenosti, takže dá sa to," dodáva M. Stoličný.
Do Batizoviec priviezli mladé jedince, majú 11 mesiacov, pričom pohlavne dospievajú v dvoch rokoch, keď začínajú znášať vajcia. "Jeden pštros stál 350 eur. Liahnu sa klasicky ako hydina. Uvidíme, či sa nám ten chov podarí rozšíriť, prvé mláďatá však budeme mať najskôr o rok,“ uzavrel M. Stoličný. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down