27.08.2018 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podceňovanie rizika ohrozuje prosperitu poľnohospodárskych podnikov

Ako sme na tomto mieste uviedli v minulom týždni, pracovníci Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra – Výskumného ústavu ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva (NPPC - VÚEPP) Bratislava pripravujú vedeckú konferenciu s názvom Nástroje hodnotenia a riadenia rizík v agropotravinárskom sektore. Konferencia sa uskutoční 17. a 18. októbra 2018 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave. O ďalších podrobnostiach nás informoval ŠTEFAN ADAM, riaditeľ VÚEPP Bratislava. Dodávame, že týždenník Roľnícke noviny je masmediálnym partnerom tohto podujatia.

Pán riaditeľ, v kuloároch sme sa dozvedeli, že účasť na tomto významnom podujatí prisľúbili viacerí prominentní hostia ako aj odborníci na danú problematiku tak z domova ako i zo zahraničia...

„Ako som sa už zmienil, konferencia je v prvom rade vedecká. Preto sa v prvom slede zameriam na výpočet vedeckých kapacít, ktoré k nám zavítajú. Osobne sa najviac teším na príspevok Toma Wortha z USA, ktorý nás oboznámi s nástrojmi na riadenie rizík, ktoré už dnes zodpovedajú tomu, k čomu sa podľa môjho názoru pomalými krokmi bude približovať aj Európska únia (EÚ). Ako druhého by som do môjho pomyselného rebríčka zaradil experta z Holandska. Holanďania majú totiž - popri Španieloch - oblasť riadenia rizík najlepšie zvládnutú v rámci celej EÚ. Zrejme aj to je dôvod, prečo chcú predstaviť svoj pohľad na danú záležitosť na našej vedeckej konferencii. A určite nechcem zabudnúť na prednášku nášho vynikajúceho klimatológa Milana Lapina z Univerzity Komenského. Takto by som postupne mohol vymenovať všetkých prednášajúcich, lebo program sme skladali tak, že prakticky všetky príspevky budú veľmi zaujímavé, a verím, že každý účastník konferencie si z nich niečo odnesie.

Chcem tiež zdôrazniť, že nad týmto ojedinelým podujatím prevzala záštitu podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Gabriela Matečná. Význam konferencie podporí svojou osobnou účasťou komisár EÚ pre poľnohospodárstvo Phil Hogan a aj pozvaní ministri z krajín V4 a z Rakúska.

Zavítajú k nám napríklad István Nagy, minister poľnohospodárstva Maďarska; Miroslav Toman, minister poľnohospodárstva Českej republiky; Jan Krzysztof Ardanowski, minister poľnohospodárstva Poľskej republiky; predstaviteľ rakúskeho federálneho ministerstva poľnohospodárstva; Frank van Tongeren, vedúci oddelenia pre politiku obchodu a poľnohospodárstva Direktoriátu pre obchod a poľnohospodárstvo OECD či Marko Gorban, podštátny tajomník ministerstva poľnohospodárstva Estónska.“

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down