21.06.2024 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podmienkou vyplatenia priamej podpory je prevzatie rozhodnutia o priznaní

        Bratislava 21. júna (TASR) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) pripomína prijímateľom priamych podpôr, že podmienkou vyplatenia schválenej sumy je prevzatie rozhodnutia o priznaní tejto podpory. Rozhodnutia nájdu prijímatelia vo svojich elektronických schránkach Ústredného portálu verejnej správy.


        PPA spresnila, že prijímatelia priamych podpôr môžu urýchliť proces vyplatenia podpôr prevzatím doručeného rozhodnutia. Viac ako 90 % všetkých prijímateľov už má rozhodnutie o priznaní priamej podpory vo svojej elektronickej schránke.
        Fyzické doručovanie rozhodnutí poštou v roku 2024 sa uskutočňuje iba v prípadoch, keď prijímatelia nemajú aktivovanú elektronickú schránku. Platobná agentúra upozornila prijímateľov podpôr, aby si nezabudli aktivovať svoje e-schránky aj na doručovanie.
        "Vnímame, že rozhodnutia v elektronickej schránke môžu byť pre niektorých prijímateľov novinkou. Naši kolegovia z regionálnych pracovísk preto v týchto dňoch kontaktujú prijímateľov, aby na túto povinnosť nezabudli. Nie je pravda, že peniaze budú vyplatené aj bez tohto kroku," dodal generálny riaditeľ PPA Marek Čepko.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down