31.03.2020 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pôdohospodársku platobnú agentúru povedie B. Galandová

Novou generálnou riaditeľkou Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) je Beatrix Galandová. Na poste generálneho riaditeľa agentúry vystriedala Juraja Kožucha. V pondelok (30. 3.) ju do funkcie vymenoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO). Informoval o tom v utorok Vladimír Machalík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

BRATISLAVA. Galandová bola podľa Machalíka členkou najvyššieho vedenia PPA. Do funkcie generálnej riaditeľky prechádza z pozície riaditeľky odboru vnútorného auditu, ktorú zastáva od októbra roku 2016. Na PPA pôsobí od jej vzniku v roku 2004. Pracovala na sekcii priamych podpôr a organizácie trhu, na odbore vonkajších vzťahoch ako vedúca oddelenia monitoringu legislatívy EÚ a v odbore vnútorného auditu.
Pôdohospodárska platobná agentúra podľa Machalíka v roku 2019 vyplatila 74.995 žiadateľom 839,4 milióna eur. Z toho predstavovali priame podpory pre poľnohospodárov 617,7 milióna eur. Agentúra administruje aj podpory pre potravinársky a lesnícky sektor.
Machalík dodal, že obciam poskytuje PPA dotácie na realizáciu kanalizácií, vodovodov, čistiarní odpadových vôd, zlepšenie vzhľadu obcí, lávky, mosty, chodníky, autobusové zastávky, domy smútku, obnoviteľné zdroje a úsporu energie, zvyšovanie kvality života, voľný čas, informačné a smerové tabule, náučné a cykloturistické chodníky, skvalitňovanie turistických objektov, na poľné a lesné cesty, protierózne a protipovodňové zariadenia. V PPA pracuje približne 800 zamestnancov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down